-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kobra

Vuçiç: ‘Kobra’ ishte në Kosovë

“Kobra është e vetmja njësi ushtarake me përgjigje 100 për qind në vitin 2022, kur pritej një sulm ndaj popullit serb në Kosovë. Atje...

Kush e vrau kuksianin? Kobra nxehet në gjyq: Jam i pafajshëm (e nxjerrin jashtë)

Dibran Hoxhaj, i njohur si “Kobra” është deklaruar i pafajshëm në rastin ku ai dhe katër persona të tjerë akuzohet për vrasjen e të...

Ngrihet akuza ndaj “Kobrës” dhe katër shokëve për vrasjen e kuksianit

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë kundër Dibran Hoxhajt, i njohur si “Kobra” dhe katër personave të tjerë me inicialet...

Nga “Kobra” tek Liridona! 28 vrasjet tronditëse, nëna, xhaxhai dhe misteri…

Këtë vit është shënuar numër rekord i vrasjeve në Kosovë. Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha theksoi se vrasjet në 2023-ën kanë shënuar...

Komandanti i “Kobrës” serbe: Në Kosovë futemi me urdhër të Vuçiçit

Komandanti i formacionit serb “Kobra” Darko Gjoshiç ka deklaruar se nëse merr urdhër për t’u futur në Kosovë do ta kryejnë detyrën. Ai sipas...

Kobra në bord, piloti bën ulje të detyruar!

Autoritetet e Afrikës së Jugut kanë duartrokitur guximin e një piloti i cili ia doli që të bënte një ulje të sigurt edhe pse...

Shtyhet edhe 2 muaj paraburgimi për “Kobrën”

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK-së), për vazhdimin e masës së paraburgimit edhe për...

E zhduku “Kobra” me dy policë? Denoncimi te “5pyetjet.al”: Gënjeu, mori lekët dhe më kërcënoi

Prej fillimit të vitit prej disa ditësh në media kryefjalë ka qenë Dibran Hoxhaj i njohur me nofkën “Kobra” për shkak të vrasjes së...

Avokati i “Kobrës”: Arma për burra është

Dibran Hoxhaj “Kobra”, ishte dënuar tri herë, por nga gjykata nuk ishte marrë parasysh fakti se ai ishte recidivist, përsëritës dhe dënimet për veprën...

Hapi i parë drejt lirimit? “Kobra” që vrau kuksianin nxirret nga burgu i sigurisë së lartë

Dibran Hoxhaj, i njohur si “Kobra”, është zhvendosur nga burgu i Sigurisë së Lartë në qendrën e paraburgimit në Gjilan. Lajmi konfimrohet nga burime...

Latest news

/5pyetjet.al