-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kosova

Kurti: Bandat e dirigjuara nga Vuçiçi kanë intensifikuar sulmet në Veri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për situatën e krijuar në Veri pas shpërthimeve të shumta që ndodhën atje sot.Ai tha se bandave...

VIDEO-Çfarë po ndodh? Shpërthime të tjera në Mitrovicë

Sërish ka pasur shpërthime në Mitrovicën e Veriut.Gazetarja e T7, Laura Çelaj e cila ka disa orë që po qëndron në vendin e ngjarjes...

Plani i ri franko-gjerman, Reuters: Në më pak se një vit, marrëveshja finale Kosovë-Serbi

Bashkimi Evropian ka hartuar versionin e ri të planit franko-gjerman për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë me një afat kohor të qartë...

Shpërthimet në veri, EULEX “zbarkon” në Mitrovicë

Vijon të mbetet e tensionuar situata në Mitrovicën e Veriut pas raportimeve për disa të shtëna me armë dhe shpërthime.Pak minuta më parë policia...

Vuçiç nga Tirana: Kurti shkeli marrëveshjen, dërgoi policë të armatosur në Veri

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka akuzuar Kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin se e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit duke “dërguar policë të armatosur...

Sulmi në veri Osmani: Bandat kriminale kanë për qëllim destabilizimin e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, tha se situata në veri të Kosovës përshkallëzohet sepse “bandat kriminale”, që sipas saj financohen dhe përkrahen politikisht nga...

Shpërthimet në veri, Sveçla: Policia dhe administrata janë sulmuar me bomba dhe armë

Ministri i Punëve të Brendshëm të Republikës së Kosovës, Xhelal Sveçla, ka dhënë detaje  për  sulmimin  në Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut që...

Sulmi në veri, policia e Kosovës: Dyshohet se janë përdorur armë

Policia e Kosovës përmes një njoftimi për media ka dhënë sqarime lidhur me situatën në veri të Republikës së Kosovës.Nga Policia e Kosovës kanë...

VIDEO-Momenti i shpërthimit në Mitrovicë

Pas paralajmërimit për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në veri të vendit dhe tentimit të shtetit të Kosovës për organizimin e tyre, është tensionuar situata.Mediat...

Vjosa Osmani: Vuçiç, qesharak! Jemi gati për dialog për planin franko-gjerman

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në fund të samitit të Tiranës akuzoi presidentin serb se luan rolin e viktimës dhe se Prishtina është gati...

Latest news

/5pyetjet.al