-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kryeministri

Rama pret kryeministrin e Portugalisë: Diskutuam për programin transformues për banesat sociale

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në kryeministri, homologun e Portugalisë, Antonio Costa. Kreu i qeverisë, e cilëson kryeministrin portugez si një reformator të mirënjohur...

Von der Leyen: Mali i Zi të kalojë miljen e fundit për në BE

Mali i Zi tani duhet të përqendrohet tërësisht në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian, tha shefja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen,...

Takim me zyrtaren e lartë franceze, Bislimi: Serbia është pala bllokuese e marrëveshjes bazike

Zëvendëskryeministri për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog në Kosovë, Besnik Bislimi ka zhvilluar një takim me Sekretaren e Shtetit për Çështje Evropiane të Francës,...

Mbyllen zgjedhjet ne Sllovaki, ja kush fitoi

Partia majtiste e ish-kryeministrit, Roberto Fico, i ka fituar zgjedhjet parlamentare të së shtunës në Sllovaki, pas një fushate pro-ruse dhe mesazheve anti-amerikane, kur janë numëruar...

Vizita e Ramës në Itali, Kryeministri ndan foto nga takimi me Melonin!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë disa foto nga takimi me kryeministren italiane Giorgia Meloni, ku ishte i pranishëm në kuadër të vizitës së nivelit...

Rama: BE ka nevojë për Ballkanin Perëndimor aq sa ne për të!

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në ministerialin euro-ballkanik të ministrave të Ekonomisë që po mbahet në Tiranë. Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë...

Ministeriali i ministrave të Ekonomisë, Rama: Krenar që mbahet në Tiranë!

Në Tiranë po zhvillohet sot Ministeriali euro-ballkanik i Ministrave të Ekonomisë, në kuadër të Procesit të Berlinit. Fjalën i pari në këtë ministerial e mori...

Sot ditë zie, Rama: Përulje për efektivin që dha jetën në krye të detyrës!

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke përkujtuar efektivin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili mbeti i vrarë në orët e...

Vrasja e policit në Veri të Kosovës, Kurti: I përkrahur politikisht e financiarisht nga Beogradi zyrtar!

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur rreth sulmeve në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë mbeti i vrarë një zyrtar policor, ndërsa 3...

Tensionet në Kosovë, Bardhi: Rama të heqë dorë nga deklaratat neutrale!

Gazment Bardhi ka reaguar për situatën në veri të Kosovës ku edhe shpreh ngushëllimet për policinë e vrarë në detyrë nga forcat serbe, Afrim...

Latest news

/5pyetjet.al