-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kryesia

Basha mbledh Kolegjin, zgjedhje në të gjithë degët e PD-së në vend

Kreu i Partisë Demokratike, Luzlim Basha ka mbajtur ditën e sotme në takim ku mblodhi Kolegjin e Kryetarëve. Mësohet se Kolegji ka vendosur që do...

Dalin rezultatet, ja kush janë anëtarët e rinj të kryesisë së PD-së

Partia Demokratike zyrtare e Lulzim Bashës pas votimit ka zgjedhur sot forumet e larta drejtuese, Kryesinë si dhe drejtuesit e Sekretariateve. ANËTARË TË ZGJEDHUR Agron Kapllanaj Andia...

Basha mbledh sot Kuvendin Kombëtar të PD-së, zbardhet axhenda

Partia Demokratike do të mbledhë sot Kuvendin Kombëtar, ku priten të miratohen ndryshime statutore dhe të votëbesohet Këshilli i ri Kombëtar. Pritet që në...

Mblidhet kryesia e PD, vetëm 12 anëtarë marrin pjesë, priten ndryshime në statut

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka nisur mbledhjen e kryesisë prej orës 19:00 të pasdites së sotme. Në të po marrin pjesë vetëm grupi...

Berisha mbledh Kryesinë: Do bëjmë një analizë të thellë të procesit zgjedhor!

Sali Berisha ka mbledhur mesditën e sotme Kryesinë e Rithemelimit, ku tha se do të nisin një analizë të plotë për funksionalitetit të partisë...

Mbledhja e Kryesisë së PD-së, Basha thërret Kuvendin Kombëtar më 2 shtator

Ka përfunduar pas rreth një 1 orë e 30 minutash mbledhja e Kryesisë së PD-së e cila u mblodh sot nga kreu i ri...

Mbledhja e Këshillit Kombëtar, Bardhi i përgjigjet Kryesisë: E ardhmja e PD mbi çdo interes personal

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka bërë një reagim të shkurtër pak  para mbledhjes së Këshillit Kombëtar të cilët e thirri...

Bardhi thirri Këshillin Kombëtar, PD: Mbledhja, e paligjshme

Ditën e shtunë do të mbahen zgjedhjet për kryetarin e ri të Partisë Demokratike ku kandidatë janë Lulzim Basha dhe Gjergj Hani. Në lidhje me...

Kryesia e PD reagon pas thirrjes së Bardhit për mbledhjen e Këshillit Kombëtar

Kryesia e Partisë Demokratike, që u mbledh pasditen e sotme, ka dalë me një deklaratë në të cilën thuhet se vendimi i Bardhit për...

Kryesia i hoqi vulën Gazment Bardhit, deputetja demokrate firmos dy herë

Kryesia e Partisë Demokratike ka marrë vendimin për t’i hequr vulën e partisë sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhit. Me propozim të 1/5 së anëtarëve, Kryesia...

Latest news

/5pyetjet.al