-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kryesore

8 janari në selinë e PD, Yuri Kim: SHBA-të u skandalizuan, dhuna politike i përket të kaluarës

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, komentoi gjatë një interviste për EuroNews, ngjarjet e 8 janarit në selinë e Partisë Demokratike. Kim u shpreh...

Krizë politike në Malin e Zi, kërkohet shkarkimi i Abazoviç

Deputetët e koalicionit “ E Zeza në të Bardhë” dhe partitë e opozitës, të mërkurën dhanë nismën për votëbesimin e qeverisë aktuale dhe Kryeministrit...

Paralajmërimi i OBSH: Mund të shfaqen variante të reja të Covid, pandemia s’ka përfunduar

Drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha se pandemia e koronavirusit është shumë larg përfundimit dhe paralajmëroi se variante të reja...

Shkatërrohen grupet rivale të drogës në Itali, njëri drejtohej nga shqiptarët, të lidhur me “Diabolik”-un

Dy klane kriminale, të cilat dyshohet se janë kundërshtare me njëri-tjetrin në fushën e trafikut të drogës, janë shkatërruar gjatë një operacioni të finalizuar...

Zgjedhjet e pjesshme bashkiake, Celibashi kërkon të mbahen më 6 mars

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, thotë se do të ishte më mirë që zgjedhjet e pjesshme bashkiake të mbahen më 6 mars. Në një...

Ndryshon skema e ndihmës ekonomike, 200 milionë euro për dy vite, krijohet edhe fondi social

Sistemi i mbrojtjes sociale në vend është ende larg funksionimit të plotë të saj dhe mbetet në nivele mjaft të ulëta, duke bërë që...

Latest news

/5pyetjet.al