-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kurti

Kurti pranon planin e ri të BE-së për Asociacionin

Qeveria e Kosovës mësohet se ka pranuar planin e ri të Bashkimit Evropian, ku përfshihet edhe drafti për themelimin e Asociacionit të komunave me...

Kurti dhe Vuçiç pritet të takohen me liderët kryesorë evropianë më 26 tetor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, pritet të zhvillojnë takime të ndara me katër liderët evropianë më 26 tetor...

Kurti dhe Vuçiç takim në Bruskel? Presidenti serb e konfirmon: Pas dy-tre ditësh do të shkojmë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është shprehur ditën e sotme se pret që pas dy-tre ditësh të shkojë sërish në Bruksel për bisedime me...

Një muaj pas agresionit në Banjskë, çfarë u tha për sulmin, përgjegjësit dhe dialogun?

U përshkrua si një nga incidentet më të rënda ndër vite dhe ndodhi pas disa muajsh tensione të larta midis Kosovës dhe Serbisë. “Krimi i...

Kurti udhëton drejt Greqisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar këtë të martë drejt Greqisë. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit i cili do të marrë pjesë në...

Kurti: Ministri serb i Mbrojtjes në krye të sulmit në Banjskë

Kryeministri i Kosvës, Albin Kurti për mes një postimi së fundmi në "Facebook" ka reaguar në lidhje me sulmin në Banjskë për të cilën...

Takimi me Kurtin dhe Vuçiç, Lajçak: Kosova dhe Serbia të përmbushin obligimet e tyre në dialog

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosov-Serbi, Miroslav Lajçak për mes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka ndarë detaje...

Vizita e pesë zyrtarëve në Kosovë, Stano rrëfen porositë: Pa vonesa dhe pa kushte

Zëdhënësi i Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Çështje të Sigurisë, Peter Stano ka folur edhe njëherë për vizitën e pesë zyrtarëve nga...

Raportet Kosovë-Shqipëri, Berisha: Rama është kthyer altoparlant i Beogradit

Ish-kryeministri, Sali Berisha në një takim me strukturat e qarkut Tiranë ka diskutuar në lidhje me raportet e Shqipërisë dhe Kosovës kohët e fundit. Gjatë...

“Veriu është toka e Kosovës”, Kurti nga Tirana: Integriteti territorial është i pacenueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur një deklaratë para mediave në kuadër të samitit të Procesit të Berlinit i cili u mbajt në...

Latest news

/5pyetjet.al