-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kurti

Kurti udhëton drejt Greqisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar këtë të martë drejt Greqisë. Lajmin e ka konfirmuar Zyra e Kryeministrit i cili do të marrë pjesë në...

Kurti: Ministri serb i Mbrojtjes në krye të sulmit në Banjskë

Kryeministri i Kosvës, Albin Kurti për mes një postimi së fundmi në "Facebook" ka reaguar në lidhje me sulmin në Banjskë për të cilën...

Takimi me Kurtin dhe Vuçiç, Lajçak: Kosova dhe Serbia të përmbushin obligimet e tyre në dialog

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosov-Serbi, Miroslav Lajçak për mes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka ndarë detaje...

Vizita e pesë zyrtarëve në Kosovë, Stano rrëfen porositë: Pa vonesa dhe pa kushte

Zëdhënësi i Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Çështje të Sigurisë, Peter Stano ka folur edhe njëherë për vizitën e pesë zyrtarëve nga...

Raportet Kosovë-Shqipëri, Berisha: Rama është kthyer altoparlant i Beogradit

Ish-kryeministri, Sali Berisha në një takim me strukturat e qarkut Tiranë ka diskutuar në lidhje me raportet e Shqipërisë dhe Kosovës kohët e fundit. Gjatë...

“Veriu është toka e Kosovës”, Kurti nga Tirana: Integriteti territorial është i pacenueshëm

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbajtur një deklaratë para mediave në kuadër të samitit të Procesit të Berlinit i cili u mbajt në...

Procesi i Berlinit, Kurti: I kërkova Bërnabiç të nënshkruajmë marrëveshjen, nuk pranoi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka folur në lidhje me diskutimet e bëra ditën e sotme...

Zgjedhjet në veri, Vuçiç nga Kina: I mbështes serbët, por nuk jam pronar i jetëve të tyre

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç vendosi të mos ishte pjesë e samitit të Procesit të Berlinit në Tiranë duke marrë pjesë në një takim...

Procesi i i Berlinit, Kurti: Nuk jetohet me frikë, Serbia po na kërcënon me pushtim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka qenë i pranishëm ditën e sotme në samitin e Procesit të Berlinit i cili po zhvillohet për herë...

Kurti niset drejt Tiranës për Samitin e Procesit të Berlinit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është nisur drejt Tiranës për të marrë pjesë në Samitin e Procesit të Berlinit. Zyra e Kryeministrit ka njoftuar se...

Latest news

/5pyetjet.al