-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Kurti

Përplasja me Vuçiç/ Reagon Kurti: Rregullorja BQK-së mbron qytetarët nga terrorizmi

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar pas përballjes së mbrëmshme me Serbinë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Ai ka thënë se...

Lajçak: S’ka hetime të BE-së për sulmin në Banjskë

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë të ditur se gjatë takimit me kryeministrin e vendit, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrin...

Musliu: Qeveria s’po ngop dot popullin me bukë e jo më t’i mobilizoj për luftë

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka thënë ditën e sotme se Qevieria e Kosovës, e cila “s’po mund të ngopë me bukë popullin” sipas...

Shkupi mbledh në një tavolinë Ramën, Kurtin dhe Vuçiçin

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski do të jetë mikpritës i takimit të liderëve të Ballkanit Perëndimor, kushtuar Planit...

Lind fëmija i parë për këtë vit në Kosovë, Kurti: Jam shumë i lumtur

Në Kosovë ka lindur fëmija i parë për vitin 2024. Ka qenë pikërisht ora 00:05 kur në Klinikën e Gjinekologjisë të Qendrës Klinike Universitare...

Takimi me Von der Leyen, Kurti: I nevojshëm ekstradimi i Radojçiçit dhe sanksionet ndaj Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë së hënës ka pritur në Prishtinë, Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Kurti shkroi në Facebook se...

Lajçak: Palët kishin komente dhe pyetje, shpresoj të sqarohemi javët e ardhshme

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në përmbledhjen javore të axhendës së tij, ka shkruar për takimet e të enjtes...

Vuçiç pas takimeve në Bruksel: Të gatshëm për gjithçka përveç njohjes së Kosovës

Presidentit serb, Aleksandar Vuçiç pas bisedimeve në Bruksel me liderët kryesorë të Bashkimit Europian është shprehur se është dakord për çdo gjë tjetër përveç...

Von der Leyen nesër vizitë në Prishtinë, takim me Kurtin dhe Osmanin

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen që nga dita e sotme do të nisë tnjë vizitë katërditore në Maqedoninë e Veriut, Kosovë,...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, Gërvalla: Duhet të zbatohet në tërësi, i pjesshëm nuk sjell përparim

Këtë javë në Bruksel, pas takimit me udhëheqësit e Bashkimit Evropian dhe presidentët e kryeministrat e Francës, Gjermanisë dhe Italisë, Kryeministri i Kosovës Albin...

Latest news

/5pyetjet.al