-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvend

Enkelejd Alibeaj nxjerr propozimet si kryetar i PD-së: Rrisni pensionet dhe pagat

Kreu i komanduar i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj prezantoi në Kuvend rezolutën e PD për përballimin e krizës që parashikon rritjen e pensioneve, pagës...

Debat i fortë në Kuvend, Berisha bllokon foltoren, Felaj: Ju tërheq vëmendjen

Ish-kryeministri Sali Berisha u përfshi në debat dhe akuza me sekretarin e përgjithshëm të PS-së, Damian Gjiknuri dhe drejtuesen e seancës Ermonela Felaj. https://youtu.be/LAaWaywtl1g https://5pyetjet.al/2022/03/24/pranvera-e-protestave-berisha-thirrje-per-revolte-gjiknuri-po-i-vendos-zjarrin-shqiperise/ Lideri...

LIVE-Kuvendi nis me sherr, Spaho shkon me vrap drejt Felajt, Balla: E ke Saliun brenda

Seanca e sotme plenare e Kuvendit të Shqipërisë ka nisur me debat mes grupit të Foltores dhe drejtueses së seancës Ermonela Felaj. Shkak ishte...

Sot mblidhet kuvendi,pritet 3 orë debat për rritjen e çmimeve

Seanca e sotme parlamentare pritet të ketë debate të shumta, pasi sot për 3 orë rresht do të ketë një mocion me debat lidhur...

Berisha ngre deputetët në këmbë, Spiropali: Ti je sovjetiku i fundit, nuk më dridhet qerpiku

Ish-kryeministri Sali Berisha në seancën e sotme plenare të parlamentit u përfshi në replika dhe akuza me ministren e shtetit për parlamentin Elisa Spiropali. https://5pyetjet.al/2022/03/17/e-krahasoi-ramen-me-zeusin-berisha-ku-eshte-ajo-ministrja-qe-ben-gare-me-spiropalin/ Replikat Elisa...

Balla injoron Berishën dhe e quan të vdekur grupin e PD-së: Rahmet pastë

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë u përfshi në debate të forta dhe akuza që në nisje. Shkak ishte kërkesa e dy grupeve,...

Basha ka “humbur”, opozita pa “kokë” në parlament

Në nisje të seancës së sotme plenare të kuvendit të Shqipërisë nuk ka qenë asnjë prej liderëve të opozitës, “de jure” apo “de facto”....

LSI: Hiqni taksat e naftës, nuk mban më ujë pilafi

Lëvizja Socialiste për Integrim i ka paraqitur Kuvendit të Shqipërisë nismën ligjore për uljen e çmimit të karburanteve. Përmes kësaj nisme ligjore, LSI kërkon...

Spiropali: Shqipëria dënon agresionin e Putinit, pamjet në Ukrainë na kujtojnë sulmet serbe në Kosovë

Ministrja për marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ditën e sotme në Kuvend u shpreh kundër agresionit rus në Ukrainë. Ajo gjithashtu u shpreh se shqiptarëve...

Lufta në Ukrainë, Kodheli: Miratoni rezolutën, ajo mban brenda garancitë e sigurisë

Deputetja Mimi Kodheli ditën e sotme në Kuvend u bëri thirrje deputetëve të votojnë rezolutën që dënon agresionin rus në Ukrainë. Ajo tha se kjo...

Latest news

/5pyetjet.al