-sidi education-spot_img
15.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

kuvend

Berisha mbledh Rithemelimin në PD

Në selinë e PD-së ka nisur mbledhja e Komisionit të Rithemelimit. Ish kryeministri, Sali Berisha direkt pas tryezës për problematikat e arsimit i është drejtuar...

Rama mban fjalën: Jorida gëzuar me ujë nga çezma e Tironës

 Kryeministri Edi Rama ka postuar një video duke pirë ujë drejt nga çezma si përgjigje ndaj akuzave të deputetes së Partisë Demokratike, Jorida Tabaku,...

Kryemadhi: Dua Majkon President

Kryetarja e Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi u shpreh se nëse do të kishte votat në parlament do të propozonte deputetin e Partisë...

Braçe: Njerëzit më të rëndësishëm janë bujqit, duhet plan urgjent për ta

“Barrierat po ndikojnë ofertën. A kemi ndonjë plan ne për këtë? Po mbillet misri i lashtë, në maj mbillet ai i mesëm. A kemi...

Paloka i kundërpërgjigjet Yuri Kim-it: Na bëj një listë se çfarë lejohet të bëjmë në Kuvend

Incidenti i ndodhur sot në Kuvend, ku Berisha ka shtyrë Alibeajn dhe i ka zënë vend në Foltore, ka nxitur reagime të shumta nga...

Momenti pikant, Mziu kapet “mat” duke përgjuar idhullin

Seanca e sotme plenare e Kuvendit nuk ka pasur vetëm debate dhe sherre, por edhe momente pikante. Në një çast Xhelal Mziu është kapur...

“Eja tek ne”! Berisha: Koka e Bllako e thërrasin Ramën në burg! Sula “shkrihet” së qeshuri (VIDEO)

Ish-kryeministri Sali Berisha dha një shpjegim se përse sipas tij, Edi Rama e quan të “vdekur” politikisht. Lideri i PD-së, tha se kjo ndodh...

Balluku “sulmon” Berishën: Shkaktar i krizës energjetike

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku gjatë seancës plenare në Kuvend prezantoi projektin i cili do të kontribuojë në cilësinë e furnizimit më...

“Askush s’pi ujë nga çezma”! Rama sfidon Tabakun: Do ta hedh videon në Tik Tok

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku u shpreh sot në Kuvend se “asnjë këtu në parlament nuk e pi ujin nga çezma”. Por kryeministri Edi...

Tabaku: Mos gënjejmë veten kot, PD nuk është e fortë

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku është e ndërgjegjshme për situatën ku ndodhet partia më e madhe në opozitë. Ajo tha sot në parlament, se...

Latest news

/5pyetjet.al