-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

leter

‘Unë e vrava Besarin’! Autori rrëfehet me letër: E bëra nga frika, më kishte rrahur

Vrasja e boksierit shqiptar Besar Nimani vazhdon të hetohet në Gjermani, ku së fundmi në duart e hetuesve ka mbërritur një letër e cila...

Papa Françesku letër kardinalit Ernest Simoni: Faleminderit për atë që ke bërë për Kishën

Papa Françesku në vigjilje të Krishtlindjeve i ka dërguar një letër kardinalit Ernest Simoni pasi daton me në 60-vjetorin e arrestimit të tij nga...

Kurti letër shefit të OSBE në Kosovë: Serbia të propozojë marrëveshje

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se me Serbinë duhet të ketë një marrëveshje të veçantë që t’i mundësohet komunitetit serb në Kosovë të merr...

“Tradhëton” Berishën? Kryebashkiaku i Fushë Arrëzit letër Ramës: Gati të strehojmë edhe ne emigrantët

Kryetari i Bashkisë së Fushë-Arrëzit I cili i cili është shpallur fitues si përfaqësues i koalicionit opozitar “Bashke Fitojmë” të udhëhequr nga Berisha dhe...

100 vjetori i Turqisë, Begaj letër Erdogan: Marrëdhëniet Tiranë-Ankara në një fazë të re dinamike

Presidenti, Bajram Begaj ka dërguar një telegram urimi për homologun e tij, Rexhep Taip Erdogan me rastin e 100-vjetorit të Ditës së Shpalljes së...

Cilat janë kërkesat e Macron, Meloni dhe Scholz për Kosovën dhe Serbinë?

Në një letër të përbashkët e lëshuar dje nga Macron, Scholz, Meloni dhe zyrtarët e BE-së u kanë treguar se dy krerët r Kosovës...

Letra e opozitës për ta sanksionuar, Vuçiç: U trondita, s’ka ndodhur kurrë më parë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ftuar në një emision ka komentuar letrën e opozitës drejtuar Përfaqësuesit të Lartë të BE-së, Josep Borrelli në...

Blinken letër personelit të DASH-it, pas pakënaqësisë lidhur me krizën në Gaza

Pakënaqësitë mbi politikën e Shteteve të Bashkuara për të mbështetur Izraelin në luftën kundër militantëve të Hamasit u bënë publike këtë javë pasi një...

“Të sanksionohet Vuçiç”, presidenti serb reagon për letrën e opozitës: Nuk kam fjalë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka shprehur pakënaqësinë dhe zemërimin e tij në lidhje me letrën e opozitës serbe e cila u kërkojnë përfaqësuesve...

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden për rrezikun nga Serbia

Organizata shqiptaro-amerikane nga pjesë të ndryshme të Shteteve të Bashkuara i dërguan të martën një letër Presidentit Joe Biden, ku shprehën shqetësimin për veprimet...

Latest news

/5pyetjet.al