-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Lindita nikolla

Nikolla: Kadare, shkrimtari më i madh i të gjitha kohërave

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla me anë të një postimi ka folur rreth humbjes së shkrimtarit të njohur Ismail Kadares. Nikolla e vlerëson Kadaren si...

Genc Gjokutaj: Lironi Berishën ose gëlltisni çorbën

Genci Gjokutaj, avokati i Sali Berishës në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas vendimit të kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla që njoftoi...

Bardhi: Kam dy muaj që nuk njoh ministrin e Financave

Kreu i grupit Parlamentar të PD Gazmend Bardhi kërkoi që të respektohen të drejtat e opozitës pasi sipas tij në çdo seancë plenare rrëzohen...

Nikolla uron besimtarët myslimanë: Sakrificën në emër të besimit, ta bëjmë pjesë të jetës

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka uruar besimtarët myslimanë për besimtarët msylimanë. ‘Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, uroj besimtarët myslimanë dhe qytetarët që...

Incidenti me gazetarët, Berisha: Linda, terror psikologjik në parlament

Ish-kryeministri Sali Berisha ka dënuar incidentin që ndodhi sot në parlament midis një oficeri të Gardës dhe gazetarëve. Oficeri i Gardës, sipas gazetarëve nuk...

LIVE-Kuvendi nis me debat, Nikolla largon gazetarët nga seanca

Debat dhe akuza të forta. Nuk kishte si të niste ndryshe edhe seanca e sotme parlamentare. Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla rrëzoi kërkesën e...

Diaspora/ PD kallëzon Nikollën në SPAK për vendimin e Kushtetueses

PD e drejtuar nga Lulzim Basha kallëzon sërish Lindita Nikollën për shpërdorim detyre, duke e akuzuar se Kuvendi i Shqipërisë nuk ka përmbushur detyrimin...

Nikolla riktheu demokratët, Basha e çon në SPAK

Lulzim Basha depozitoi dje një padi në SPAK kundër kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla. Ai e akuzon se ka shpërdoruar detyrën e kryetares së Parlamentit...

Kosova hedh hapin drejt Këshillit Europian, Nikolla: E merituar!

Kosova hedh hapin drejt KiE, Nikolla: Mbështetja jonë vijon deri në anëtarësimin e plotë Në emër të Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla ka përshëndetur miratimin...

Negociatat PS-PD, shefi i ambasadës amerikane takon Nikollën

Ditën e sotme teksa vijojnë negociatat mes shumicës dhe opozitës, diplomati i SHBA në Tiranë, David Wisner është takuar me kryeparlamentaren Lindita Nikolla ditën...

Latest news

/5pyetjet.al