-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#lojëra

Rikthimi i basteve, Tushi në “5 Pyetjet”: Pjesë përbërëse e lumturisë së njeriut!

Profesori i sociologjisë, Gëzim Tushi, i ftuar në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, foli mbi rikthimin e basteve në vendin tonë. Sipas z. Tushi,...

Rikthehet “Peza N’Fest23”, nga lojërat për fëmijë, te koncerti rock dhe muzika me DJ

Tirana do të festojë 81-vjetorin e Konferencës së Pezës me një ngjarje të jashtëzakonshme, Peza N'Fest23, të organizuar në Pezë më 16 shtator. Kjo ditë-natë...

Zuri shëtitoren e Dhërmiut me lojëra fëmijësh, procedohet 20-vjeçari, sekuestrohen makineritë

Policia vazhdon aksionin në bregdet. Së fundmi, është kapur një 20-vjeçar, i cili kishte vendosur në plazhin e Himarës disa makineri lojërash për fëmijë. Si...

Buzëqeshi verës me JUMBO

E di çfarë ka më shumë rëndësi sesa momenti kur shkon me pushime? Përgatitja përpara tyre. Kur duhet të zgjedhësh me kujdes të gjitha...

Kontroll në zyrat e PS-së në Kavajë? Policia: E pavërtetë!

Ditën e djeshme rreth orës 11:00 policia ka kryer kontrolle në zyrën e PS në Kavajë pasi kishte informacione dhe indicie se aty ushtrohej...

Rama duke kërcyer tallava në fushatë? Meta: Priteni kur të dalë nudo

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh sot se fakti që në fletën e votimit nuk do të jetë emri i Sali...

Kosova kandidon për të pritur Lojërat Mesdhetare

Nëse në Shqipëri nuk kanë ndër mend të ndalen polemikat dhe problematikat e shumta që shoqërojnë çdo vit komunitetin e sportit në vend, Kosova...

Studimi: Fëmijët zhvillohet edhe duke u mërzitur

Me siguri keni dëgjuar shpesh fëmijën tuaj të ankohet se është i mërzitur. Ju çfarë keni bërë më pas? Keni filluar të lozni me ta?...

Latest news

/5pyetjet.al