-sidi education-spot_img
27.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

lojtare

Futbolli për femra, në rritje kushtet për lojtaret

Futbolli i femrave pritet të kthehet në një industri miliardëshe. Por rritja e shpejtë e këtij sporti ka anët e veta negative, disa prej...

Vojvoda: Kemi 20 lojtarë cilësorë, mund të kualifikohemi në një ngjarje të madhe

Mërgim Vojvoda të dielën ishte pjesë e emisionit “Koha Shtesë”. Vojvoda i cili luan si mbrojtës krahu tek Torino, këtë fundjavë zhvilloi paraqitjen e...

Futbolli në zi, ndahet papritur nga jeta 20-vjeçari

Futbollisti francez, 20-vjeçari Valentin Poreye, ka humbur jetën në mënyrë tragjike duke tronditur dhe njëhere botën e futbollit. Mediat bëjnë me dije se 20-vjeçari vdiq...

Sherr në dhomat e zhveshjes, plas keq te Manchester United, grushte mes lojtarëve

Skena të shëmtuara janë regjistruar  në dhomën e zhveshjes së Mançester Junajtid pas humbjes 1-3 nga Brajton në fundjavë “Old Trafford”. “The Sun” raporton se...

VIDEO/ FSHF zbulon fanellat e reja të kuqezinjve dhe numrat e lojtarëve

Shqipëria do të luajë në Çeki një ndeshje shumë të rëndësishme për kualifikueset e Europianit të Gjermanisë, teksa për herë të parë në këto...

Kualifikueset e Europianit/ Trajneri Bushi zbardh listën për sfidat ndaj Armenisë dhe Rumanisë

Shqipëria U-21 nis përgatitjet për kualifikueset e Kampionatit Europian 2025 për këtë grup-moshë, teksa trajneri i kuqezinjve, Alban Bushi ka zbardhur edhe listën me...

Puthi lojtaren në buzë, Spanja nis hetimet ndaj kreut të federatës për abuzim seksual

Prokurorët në gjykatën kryesore penale në Spanjë njoftuan se kanë nisur një hetim preliminar ndaj shefit të futbollit spanjoll, Luis Rubiales, pasi ai puthi...

Eksod te Tirana, Halili i bën Shehit të njëjtën ofertë si Shkëndija

Revolucioni ka nisur te Tirana. Skuadra bardheblu humbi finalen e Kupës së Shqipërisë dhe kampionatin, por në ditët në vazhdim mund të humbasë edhe...

Kumbullën nuk e mbajnë nervat, godet kundërshtarin me shkelm dhe lë Romën me 10 lojtarë

Marash Kumbulla ka dalë jashtë kontrollit në ndeshjen ndaj Sassuolos. Mbrojtësi shqiptar ka lënë me 10 lojtarë ekipin e Romës pasi shkelmoi sulmuesin Domeniko...

Latest news

/5pyetjet.al