-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#lulzim basha

Basha nuk do votojë Amnistinë, Rama: Në cilën orë e ka thënë? Se ka qenë përgjumësh

Kryeministri Edi Rama ka folur për mediat pas Asamblesë së Përgjithme të Partisë Socialiste. Ai deklaroi se çështja e amnistisë ishte keqkuptuar dhe u sqarua...

Basha në mbledhje në takimin në Paskuqan: Të vërtetat që tha Ahmetaj…

Gjatë në takimi me disa mbështetës në Paskuqan, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur sërish për dënimin e ish-agjentit të FBI-së Charles...

Lulzim Basha reagon pas vendimit të gjykatës në SHBA: Rama korruptoi shefin e inteligjencës për të më dëmtuar

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë të jashtëzakonshme. Pasi ka uruar Kosovën për 16-vjetorin e Pavarësisë si dhe...

Basha uron pavarësinë: Jemi krenarë për zhvillimin dhe progresin që Kosova ka arritur

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha në mesazhin e urimit të Pavarësisë së Kosovës u shpreh se “jemi krenarë për progresin që ka arritur në...

Bardhi njeh Berishën si kryetar dhe bën thirrjen për Bashën

Pasi u bashkuan deputetët e Rithemelimit, Gazment Bardhi së bashku me Flamur Nokën kanë nisur takimet. Nga ndalesa e parë në qytetin e Shkodrës, i...

Basha thirrje nga Kruja: Koha nuk pret më!

Kryetari i Partisë Demokratike zyrtare, Lulzim Basha nga Kuvendi Zgjedhor në degën e PD tha se koha nuk pret më dhe se tashmë është...

Basha nga dega 7: Rama kaloi vijën e kuqe

Kryetari i Partisë Demokratike zyrtare, Lulzim Basha nga një takim me demokratët e degës 7 ka folur ashpër kundrejt Ramës duke thënë se ai...

“T’i thërrasin mendjes!” Basha: Berisha s’po mbush dot as rrugicat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ironizuar protestat e “Rithemelimit” teksa u shpreh se në vend që të derdhen në bulevarde mezi mbushin rrugicat. Basha...

Basha: Rama është bërë pishman si dreqi për drejtësinë e re

Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë fjalimit nga Kuvendi zgjedhor i degës 11 të PD-së ka deklaruar “kryeministri Edi Rama është bërë pishman...

Pas intervistës së Ahmetajt nga arratia, Basha: Kokat hëngshin! Veprojnë si bandë kriminale

Kreu i Partisë demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas intervistës së dhënë nga ish-zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj. Basha ka thënë në reagimin e tij se ata...

Latest news

/5pyetjet.al