-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#lulzim basha

Mandati i Xhaçkës/ Basha: Soli sfidim të plotë të Kushtetutës

Lulzim Basha gjatë një deklarate për shtyp ka folur për çështjen e mandatit të Olta Xhaçkës. Sipas Bashës ky vendim solli sfidimin e Kushtetutës. "U...

Lulzim Basha rrëfen jetën studentore, ja si u bëra DJ në Holandë

Kjo është e diela e dytë ku Lulzim Basha i është dedikuar rrëfimit të jetës së tij të dikurshme. Në një potkast të dy...

U fol se Argita e futi në politikë, Basha sqaron si është e vërteta

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ftuar në podcastin me Marsid Gupin dhe Ermal Peçin, ka folur për herë të parë për fjalët...

Basha ironizon kundërshtarët: Janë në garë kush shkon i pari në SPAK

Kreu i PD-së Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka folur për procesin e zgjedhjeve në strukturat e Partisë Demokratike. Ai ka ironizuar...

Basha nuk ndal ironinë: Janë bërë si kartelat e mafias që dalin dhe kërcënojnë njëri-tjetrin

Lulzim Basha ka bërë një postim për sa i përket politikanëve të korruptuar. Basha është shprehur se politikanët janë bërë si kartelet e mafias që...

Basha: U miratua një amnisti e turpshme

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur sërish për miratimin e Amnistisë. Ndër të tjera, Basha u shpreh se nga amnistia sipas tij, nuk...

Amnistia drejt miratimit, Basha: Pazar, ndihmojnë të korruptuarit e dënuar nga SPAK

Ditën e sotme pritet të kalohet në Kuvend për votim Amnistia Penale, me mazhorancën dhe opozitën që kanë rënë dakord midis tyre për ta...

A do ta votoni Amnistinë? Basha: Nuk ndryshojmë qëndrim

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka folur ditën e sotme gjatë një deklarate për shtyp për Aministinë Penale. A do ta votoni amnistinë penale...

Basha: Jemi para një përpjekje absurde dhe tinëzare për…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulëzim Basha në një deklaratë për mediat  nga selia e PD-së. Basha u shpreh se ndodhemi para një përpjekje sa...

Dega 1 e PD në tiranë përmbyll zgjedhjet, Basha: Beteja po bëhet nga rinia demokrate

Janë përmbyllur zgjedhjet në degën nr 1 në Tiranë. Astrit Jegeni dhe Fatos Mehmetaj janë dy kandidatët e përzgjedhur Kryetari i PD, Lulzim Basha, në...

Latest news

/5pyetjet.al