-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Lutfi Dervishi

Lutfi Dervishi: Magjistari i buxhetit, xhambazë dhe syleshë

Robin Hudi: Vjedh aty ka ka shumë! Në buxhetin e shtetit mban pjesën e luanit për vete dhe pjesën tjetër e ndan me shefat...

Lutfi Dervishi: Tiranë- Durrës, një garë breshkash

Rruga Tiranë - Durrës, 35 km, është shndërruar në një shteg ku breshka mbërrin me shpejt në destinacion se makina e tipit breshkë. E projektuar...

Lutfi Dervishi: Çakalli që sot dridhi Tiranën…

Në qendër të Tiranës, kryeqytet i njohur botërisht për mikpritjen dhe kafenetë, sot e shtunë 24 shkurt 2024,  një klient i pazakontë u pa...

Lutfi Dervishi: 13 pyetje për krimin në Shën Vlash

Ngjarja makabre në Shën Vlash të Durrësit ku sipas raportimeve, krimi në familje i ka marrë jetën një 49-vjeçari, kishte për autor fillimisht vajzën,...

Lutfi Dervishi: Është koha kur nuk ka mirë kohë as për kohën…

Është koha kur nuk ka mirë kohë as për kohën... Shqetësimi për “sharlatanët” në media është i drejtë, me kusht që me media të mos...

Lutfi Dervishi: Krimi-krimi, droga-droga, ferrat-ferra

Në Devollin e punës, aty ku Dritëroi i madh nisi udhën e letrave me një trastë balte të marrë arave për ta sjellë në...

Lutfi Dervishi: Surpriza e 2024! Paketa e turizmit të rrugëve!

Në zemër të Juglindjes së vendit po shfaqet një mrekulli para shqiptarëve dhe botës. Qysh në kohën kur u ndërtua rruga "Egnatia", nuk qe parë...

Lutfi Dervishi: Krimi nuk luftohet me video klipe

Krimi nuk luftohet me video klipe TikTok-u apo TikTaku i vetëvrasjeve Një nënë e re i dha fund jetës (siç raportohet deri më tani) pasi nuk...

Lutfi Dervishi: Garda, shpëtimtarja e opozitës

Në një vend ku procesi i vendimmarrjes së mazhorancës i ngjan një karnavali që sfidon logjikën, episodi i fundit ku gardistët pengojnë deputetët e...

Lutfi Dervishi: Këta vjedhin edhe prokurorin

Ndërkohë që prokurorët specialë janë angazhuar në misionin e shenjtë për të pastruar korridoret, anekset, guzhinën dhe tualetet e politikës shqiptare, një ngjarje e...

Latest news

/5pyetjet.al