-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#mbreteria e bashkuar

Plani i Ruandës/ Mbretëria e Bashkuar miraton projektligjin për dëbimin e emigrantëve

Parlamenti britanik miratoi një plan të diskutueshëm për të deportuar azilkërkuesit në Ruandë të hënën mbrëma pas një përleshjeje maratonë midis dhomave të sipërme dhe të...

SHBA dhe Britania vënë sanksione të reja ndaj Iranit

Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe vunë sanksione të reja ndaj Iranit në një kohë që po shtohet shqetësimi se sulmi i pashembullit...

Rusia kërkon të rekrutojë 400 mijë ushtarë nga Mbretëria e Bashkuar

Inteligjenca e Mbretërisë së Bashkuar ka zbuluar se sa ushtarë me kontratë planifikon të rekrutojë Rusia në vitin 2024 dhe si përdor rekrutët. Shërbimi i...

Cameron: Do e ndihmojmë Kosovën në të gjitha mënyrat

Sekretari i Punëve të Jashtme në Mbretërinë e Bashkuar David Cameron ka zgjedhur të vizitojë Kosovën për herë të parë. Gjatë takimit që zhvilloi...

Charles III shpallet zyrtarisht mbret sot

Dy ditë pas vdekjes së nënës së tij, Elizabeth II, Charles III shpallet zyrtarisht sot mbret, ndërsa Mbretëria e Bashkuar është në zi kombëtare. Mbrëmjen...

Latest news

/5pyetjet.al