-sidi education-spot_img
29.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

media

Nga “Sky Sport” te “Marca”, mediat europiane për vdekjen e Duamenës: I shënoi Interit…

Vdekja tragjike e sulmuesit të Egnatias, Rafel Duamena, ka tronditur gjithë opinionin sportiv, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Europë. Shumë media të huaja...

Putin pësoi arrest kardiak? Rusia mohon pretendimet

Thashethemet rreth shëndetit të presidentit rus Vladimir Putin nuk kanë fund. Kësaj jave doli në dritë një histori ku thuhej se ai kishte pësuar një...

U konfrontua me policinë, adoleshentja pëson vdekje në tru

Një vajzë adoleshente iraniane, e cila ra në koma në fillim të këtij muaji pas një konfrontimi të dyshuar me zyrtarët policorë për shkeljen...

Grabitja e vilës së Sterling, mediat angleze: “Skifteri” Henri Osmani ndodhet në Shqipëri

Në dhjetor të vitit të kaluar, sulmuesi 28-vjeçar Raheem Sterling u detyrua të braktiste kombëtaren para sfidës vendimtare me Senegalin në Katar dhe të...

“Fashistë turbofolk”, mediat rumune për ndeshjen me Kosovën: Skandal diplomatik

Mbrëmjen e djeshme në ndeshjen kualifikuese e vlefshme për Euro2024 në mes të Rumanisë dhe Kosovës në Bukuresht, tifozët vendas shpalosën banderola me mbishkrimet...

Tjetër tragjedi në ujërat greke, mbytet anija, ka viktima

Një tjetër tragjedi e rëndë është raportuar në Samos dhe Lesvos mëngjesin e kësaj të hënë. Dy anije janë mbytur dhe për pasojë kanë...

“Shqipëria konkurron Italinë për turizëm”, Rama për “La7”: Disa media e kanë tepruar!

Në lidhje direkte për televizionin italian La7, në emisionin “In Onda”, kryeministri Edi Rama foli për turizmin në Shqipëri dhe turistët italianë në vendin...

Adelina Tahiri e penduar për martesën e saj?

Adelina Tahiri ka folur në lidhje me jetën e saj personale dhe për vështirësitë që është përballur në lidhje me famën, në një intervistë...

U rizgjodh në krye të PD-së, Basha: Jemi gati për betejat e radhës

Kryetari i rizgjedhur në krye të PD, Lulzim Basha në deklaratën e parë për mediat pas numërimit të votave, ka theksuar se dita e...

Aksidenti tragjik në Greqi, mediat greke: Viktimat janë të rinj

Mbrëmjen e sotme është regjistruar një aksident i rëndë në Greqi ku mbetën të vdekur 5 shqiptarë. Sipas informacioneve, makina ka shkuar në drejtim të...

Latest news

/5pyetjet.al