-sidi education-spot_img
26.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

media

Prestigjozia skoceze rendit 10 destinacionet më të mira në Shqipëri

Media skoceze ”The Herald” në vazhdën e disa mediave të huaja që së fundmi po i bëjnë jehonë bukurive të Shqipërisë, ka renditur 10...

U vra nga miku i tij pas sherrit për drogën në Selanik, ky është 50-vjeçari shqiptar

Mediat greke kanë publikuar ditën e sotme fotografinë e 50-vjeçarit, Shpëtim Bajrami, i cili u vra mesditën e së enjtes jashtë një karburanti në...

Mediat greke: PE miraton amendamentin e Athinës për lirimin e Fredi Belerit

Mediat greke shkruajnë se Parlamenti Europian ka miratuar një rezolutë që përmban një amendament për lirimin e Fredi Belerit. Amendamenti për “lirimin e menjëhershëm të kryebashkiakut të...

Ibrahimaj: Turizmi, ecuri pozitive, punësimi arriti në 67.1%

Ministrja e Financave, Delina Ibrahimaj tha në një konferencë për mediat se rritja ekonomike ishte 2.72% në tremujorin e parë të vitit. Ministrja theksoi...

Media ruse: Wagner i mori shtetit 17.5 miliardë euro

Grupi Wagner i udhëhequr nga Yevgeny Prigozhin ka marrë mbi 17.5 miliardë euro (rreth 17 trilion rubla) nga shteti rus, të ndara në kontrata...

Protestat në Francë, mediat vendase raportojnë për vdekjen e një 19 vjeçari!

Kanë vijuar edhe përgjatë ditës së sotme trazirat në Francë pas vrasjes së një 17-vjeçari nga disa oficerë të policisë. Ndërkohë, mediat në vend raportojnë...

Mediat: Serbët në Kosovë planifikojnë ta formojnë vetë Asociacionin, gati selia e kryetari

“Serbët në veri të Kosovës po planifikojnë që së shpejti të fillojnë formimin e Asociacionit të kominave me shumicë serbe dhe organeve të tij”. Kështu...

Heqja e licencës së Klan Kosovës, SHBA dhe BE: Do ta ndjekim nga afër

Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë ka shprehur shqetësimin e thellë lidhur me vendimin e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë së Kosovës për pezullimin...

Sulmohet ekipi i Radiotelevizionit të Kosovës në Zveçan/ VIDEO

Teksa ekipi i RTK-së po raportonte nga Zveçani, vetura është sulmuar e dëmtuar, duke ia thyer xhamat dhe shpërthyer gomat. Ekipi i njëjtë është...

Rrëmbimi i policëve të Kosovës nga serbët, jehonë në mediat ndërkombëtare

Rrëmbimi tre policëve të Kosovës nga forcat serbe ka bërë jehonë edhe në mediat e huaja. “Reuters” thotë se me ngjarjen e fundit në...

Latest news

/5pyetjet.al