-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

media

Lutfi Dervishi: E vërteta të bën të lirë

Një letër për studentin e gazetarisë në kohën e marrëzisë I dashur mik, Sot letra e ka humbur fuqinë e saj, ndryshe nga dje kur fjalitë,...

Liria e shtypit, Shqipëria ra 3 vende, Rama: Raportin do ta analizojmë me kujdes

Organizata “Reporterët Pa Kufij” shprehu shqetësim për gjendjen e lirisë së shtypit në botë dhe Shqipëri, e cila sipas saj po kërcënohet pikërisht nga...

REL: ‘Ushtria’ e Kurtit kundër gazetarëve

Kushdo që nuk pajtohet me politikat e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe të Qeverisë që ai drejton, “rrezikon të njolloset dhe të diskreditohet...

Presion dhe dezinformim, Reporterët Pa Kufij: Shtypi po kërcënohet nga politika

Organizata “Reporterët Pa Kufij” shpreh shqetësim për gjendjen e lirisë së shtypit në botë e cila sipas saj po kërcënohet pikërisht nga ata që...

Enver Robelli: Pa media të pavarura, vdes demokracia

Pa marrë parasysh se në ç’pjesë të botës ndodhen, lexueset dhe lexuesit duhet ta kenë të qartë: pa gatishmërinë e tyre për të paguar...

Incidenti me gazetaren! Të gjitha shoqatat kundër, Rama nuk tërhiqet

Paraditen e sotme kryeministri Edi Rama mblodhi drejtuesit politikë të qarqeve. Në dalje po e prisnin gazetarët. Çështja kryesore ku u vërtit konferenca ishte...

BIRN: Debati për bullzimin online nxjerr nga sirtari ‘ëndrrën e vjetër’ për censurimin e medias

Vetëvrasja e një 41-vjeçareje në fillim të janarit në fshatin Vadardhë të Sukthit në Bashkinë e Durrësit ngriti fillimisht dyshime se u nxit nga...

The New York Times padit kompanitë OpenAI dhe Microsoft

The New York Times ka dorëzuar një padi federale kundër OpenAI dhe Microsoft, duke kërkuar që të ndalë praktikën e këtyre kompanive që përdorin...

Vëllai i Belerit në mediat greke: Deputetë e ministra e Ramës kanë përfituar prona në Himarë

Në një kohë kur Fredi Belerit iu refuzua ditën e djeshme kërkesa për t’u betuar, për mediat greke ka folur vëllai i tij, duke...

Mediat e huaja jehonë kualifikimit: Shqipëria shkon në Europianin e dytë

Vëmendje në gazetat ndërkombëtare për suksesin e arritur nga kuqezinjtë e drejtuar nga Sylvinho Rezervimi i një vendi të Shqipërisë në Gjermani 2024 ka marrë...

Latest news

/5pyetjet.al