-sidi education-spot_img
24.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

mek

Mediat iraniane: Shqipëria po ndalon hyrjen lideres së muxhahedinëve

Qeveria e Shqipërisë e ka ndaluar hyrjen në vend Maryam Rajavi, kryetare famëkeqe e Organizatës terroriste të muxhahedinëve, thanë burime të informuara të sigurisë...

Vdiq apo e vranë? Del autopsia për muxhahedinin në Durrës

Muxhahedini 78-vjeçar Ali Mostashari e humbi jetën nga një arrest kardiak ditën e 20 Qershorit, kur policia zhvilloi aksionin në kampin e MEK. Ky është...

I akuzuar për terrorizëm, gjykata dënon me 15 vite burg iranianin

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, GJKKO ka dënuar me 15 vite burg iranianin Bijan Pooladrag, i cili akuzohet...

“MEK” dhe Irani? Rama: SHBA nuk po na mbështet aq do të donim

Kryeministri Edi Rama nuk është i kënaqur me mbështetjen e SHBA-së në raport me muxhahedinët dhe sulmin kibernetik që Shqipëria pësoi nga Irani vitin...

Policia: Iranit s’i kemi dhënë asnjë kompjuter që sekuestruam tek “MEK”-u

Policia e Shtetit ka mohuar deklaratën e Sali Berishës, që u shpreh sot se i kishte dorëzuar Iranit kompjuterët që u gjetën brenda kampit...

Berisha: Tradhti! Rama i dha Iranit kompjuterët e “MEK”-ut

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar Edi Ramën për tradhti të lartë kombëtare. Ai tha se kryeministri i ka dorëzuar qeverisë së Iranit, kompjuterat e...

Irani: Kemi përgëzuar Shqipërinë për aksionin brenda kampit të “MEK”-ut

Ministri i Jashtëm i Iranit, Hossein Amirabdollahian zhvilloi në një bisedë telefonike me shefin e politikës së jashtme të BE-së, Josep Borrell ku i...

Irani: Morëm kompjuterat e sekuestruar nga kampi i “MEK” në Shqipëri

Teherani zyrtar deklaron se ka marrë në dorë një grup pajisjesh elektronike të konfiskuara gjatë një operacioni të fundit kërkimi të kryer nga policia...

Anulohet eventi vjetor i muxhahedinëve në kampin e “MEK”

Ditën e sotme është anuluar eventi vjetor i muxhahedinëve në kampin e Manzës. Sipas raportimeve ABC News brenda kampit nuk kishte shkruar asnjë i ftuar...

Berisha: Stop terrorit policesk ndaj refugjatëve të “MEK”

Mëngjesin e sotëm në hyrje të kampit të muxhahedinëve në Manzë zbarkoi një patrullë policie për të kontrolluar hyrje daljet. Ish-kryeministri Sali Berisha ka...

Latest news

/5pyetjet.al