-sidi education-spot_img
10.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

milan

Serie A shpall “më të mirët” e vitit, dominon Napoli, plotëson podiumin Milani dhe Interi

Futbolli italian ka vlerësuar lojtarët më të mirë të sezonit që lamë pas ose ndryshe “11-shja më e mirë”, ku ashtu siç pritej ka...

Milan, Bennacer është kthyer pas 206 ditësh: Shihemi nesër në San Siro

Pas më shumë se 6 muajsh, 206 ditësh për të qenë të saktë, Milani gjen sërish Ismael Bennacer . Klubi kuqezi ka dashur të zyrtarizojë rikthimin e mesfushorit me...

Shtohen problemet e Milanit, mbrojtësi mbyll sezonin

Një lajm i keq vjen nga infermieria për Malick Thiaw, i cili u zëvendësua në pjesën e dytë në ndeshjen mes Milanit dhe Borussia...

Milani “zhytet” në shtëpi, kualifikohen Dortmund dhe Barcelona

Në “grupin e ferrit” emocionet nuk munguan aspak. Milani pësoj një disfatë të thellë në shtëpi 1-3 nga Dortmund, duke lënë kuqezinjtë në vendin e...

Rikthehet Champions League, Milani sfidon Dortmundin në “grupin e ferrit”

Pas një pushimi të gjatë Champions League rikthehet mbrëmjen e sotme me yjet e futbollit Europian. Vëmendja bie menjëherë në “grupin e ferrit”, Grupin F,...

Milan, rekordi Camarda: më i riu që ka debutuar në Serie A

Francesco Camarda bëhet lojtari më i ri debutues në Serie A të të gjitha kohërave. Sulmuesi kuqezi, i lindur më 10 mars 2008, 15 vjeç 8 muaj e...

Rikthehen ligat europiane, Milan, Manchester dhe Liverpool zbresin në fushë

Dita e sotme do të dhurojë përballje teje interesante në kampionatet kryesore të futbollit europian. Në Angli java e 13-të do të hapet me përballjen...

Debutim historik në Itali, 15-vjeçari titullar me Milanin

E shtuna do të jetë mbrëmja e Francesco Camarda, vetëm 15 vjeç, luan me grup moshat e Milanit dhe një tifoz i madh i...

Abuzoi me shqiptaren, burg për ish-milanistin Robinjo 

Ish-sulmuesi brazilian Robinjo, është dënuar për ngjarjen e 10 viteve më parë, kur përdhunoi një studente shqiptare në një lokal në Milano. Ish-futbollisti i ishte...

Luftë mes tifozëve të Milanit dhe PSG, bomba tymuese dhe thika

Vetëm një natë para sfidës të së martës mes Milanit dhe Parisit e vlefshme për Ligën e Kampionëve, tifozët e dy ekipeve kanë vendosur...

Latest news

/5pyetjet.al