-sidi education-spot_img
8.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#ministrat

Investigimi: Si po i përdorin Rama dhe ministrat fondet publike për të rritur rrjetet sociale

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të tij po përdorin fondet publike dhe një rrjet të gjerë nëpunësish të marrëdhënieve publike për të...

Çfarë filmuan kamerat? Eksperti: Gafa e ministrave, si e shantazhoi agjenti Ramën

Prej mbrëmjes së djeshme Shqipëria është në një tjetër sulm kibernetik me shënjestër sistemin TIMS. Kryeministri Edi Rama akuzoi se pas sulmit qëndron sërish...

Xhaçka: Sulmi kibernetik nga Irani, i paprovokuar

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka ka mbajtur një deklaratë me ministrin e jashtëm të Holandës, Wopke Hoekstra.Ajo ka folur në lidhje me njoftimin e...

Truss “shpërblen” aleatët e saj me poste në Qeveri

Disa orë pasi pasoi mori pushtetin Liz Truss ka nisur menjëherë me ndarjen  e posteve në kabinet.Kwasi Kwarteng bëhet kancelar, James Cleverly bëhet sekretar...

Rama “shkund” ministrat pas pushimeve

Pushimet mbaruan dhe përpara është një vit zgjedhor.Kryeministri Edi Rama në fundjavë do të mbledhë ministrat.Në fokus do të jetë analiza e punës së...

Latest news

/5pyetjet.al