-sidi education-spot_img
2.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Ministria e Jashtme

“Hoqa 28 njohje”! Prishtina reagon pas deklaratës së Vuçiç

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç deklaroi një ditë më parë se gjatë viteve që partia e tij ndodhet në pushtet, falë politikës së tij të jashtme ka...

Ministria e Jashtme e Kosovës: Asnjë shtetas i yni nuk ndodhet në Gaza

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Kosovës (MPJD) tha të martën se asnjë shtetas kosovar nuk ka jetuar dhe nuk ndodhet në...

Shqipëria abstenon rezolutën e Rusisë për luftën në Gaza

Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme njofton se Shqipëria ka abstenuar rezolutën e Rusisë në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë që kërkonte armëpushim...

Ka ende shqiptarë në Izrael, Ministria e Jashtme: Po punojmë për largimin e tyre nga zona e luftës

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë për mes një njoftimi ka bërë të ditur se në zonën e luftës në Rripin...

Nxirren 20 fëmijë, gra dhe burra shqiptarë nga Izraeli

Ministria e Jashtme njofton se 20 shqiptarë kanë udhëtuar mëngjesin e sotëm nga Izraeli për në Greqi përmes një fluturimi të linjave ajrore greke,...

Ministria e Jashtme tender 130 milionë Lekë për të përkthyer ligjet e BE-së

Ministria e Punëve të Jashtme do të paguajë mbi 130 milionë Lekë pa llogaritur TVSH-në për përkthimin e legjislacionit të Bashkimit Evropian. Tenderi është...

Konflikti në Izrael, Ministria e Jashtme: Vjen avioni i parë me 40 shtetas shqiptarë

Sot në mbrëmje ka mbërritur avioni i parë me qytetarë shqiptarë të cilët kanë kërkuar të largohen nga Izraeli pas situatës së jashtëzakonshme të...

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael: Orë të vështira, garantojmë siguri për shtetasit tanë

Ambasadorja e Shqipërisë në Izrael, Meri Kumbe ka bërë një njoftim për mediat, për të gjithë shqiptarët që jetojnë dhe punojnë atje, kjo pas...

Tenderi i fundit! Xhaçka jep 20 mln Lekë me “urgjencë” për fasadën (Dokumentet)

Tenderi i fundit i Olta Xhaçkës. Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme ka firmosur dje hapjen e procedurave për një tender konsulence për...

Lënia në burg e Belerit, Ministria e jashtme greke: Vendimi në kundërshtim me ligjet e së drejtës evropiane

Ministria e Jashtme greke ka reaguar pas vendimit për lënien në burg të kryebashkiakut të Himarës, Fredi Belerin. Në reagimin e ministrisë thuhet se vendimi...

Latest news

/5pyetjet.al