-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

mocion

REL: Mocion mosbesimi ndaj Qeverisë për të shmangur pasojat nga Perëndimi?

Nuk ka pasur kërkesa eksplicite ndaj partive opozitare në Kosovës nga ana e të dërguarve të posaçme të Shteteve të Bashkuara, Gabriel Escobar, dhe...

Sot 24 orë debat me Ramën për çështjen McGonigal në Kuvend!

Sot 24 orë do të vihen në dipozicion për mocionin me debat me kryeministrin Edi Rama, për çështjen McGonigal. Grupi parlamentar i PS do...

Ina Zhupa: Le të vijë Rama këtu, ndryshe seancë normale këtu nuk mund të ketë!

Deputetja demokrate, Ina Zhupa, në fjalën e saj në Kuvend u shpreh se kryetarja e saj ka shkelur hapur rregulloren në mënyrë të vazhdueshme...

“Ç’Parlament është ky?”, Salianji: Rama të vijë këtu në sallë dhe të përballet me aferën personale

Deputeti demokrat, Ervin Salianji, mori fjalën e tij në seancën e sotme plenare, nga ku kërkoi pjesëmarrjen e Kryeministrit Rama në këtë mocion debati...

Rrëzohet Tsipras! Mitsotakis shpëton qeverinë

Shpwton Kyriakos Mitsotakis. Mocioni i mosbesimit të SYRIZA ndaj qeverisë u hodh poshtë me 156 vota kundër dhe 143 pro. Në total votuan 299 deputetë,...

Abazoviç rrëzohet nga pushteti, nuk i mbijetoi mocionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, nuk ka arritur ti mbijetoi mocionit të mosbesimit, duke u rrëzuar kështu nga pushteti me 50...

Abazoviç mban takim me partitë pro-serbe gjatë pauzës së mocionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç, në pauzën prej 1 ore të kuvendit e ka shfrytëzuar për takim me partitë pro-serbe. Nuk dihet se...

“Nuk mund t’i besohet”, DPS dorëzon mocionin për votëbesimin e Abazoviç

Pas nënshkrimit të marrëveshjes mes qeverisë së Malit të Zi dhe Kishës Ortodokse Serbe, ka ardhur reagimi i parë nga forcat opozitare. Partia Demokratike e...

Qeveria britanike do të mbajë mocion votëbesimi ndaj vetes

Qeveria britanike do të mbajë një mocion votëbesimi ndaj vetes pasi bllokoi një përpjekje të tillë nga partia opozitare e Laburistëve. Lajmi u bë i...

Refuzohet mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë në Francë

Asambleja Kombëtare e Francës hodhi poshtë sot mocionin e mosbesimit të paraqitur nga shoqata e majtë Nupes, e drejtuar nga Jean-Luc Mélenchon, kundër qeverisë...

Latest news

/5pyetjet.al