-sidi education-spot_img
16.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Moti i keq

Moti i keq sjell probleme! Përmbyset makina në Prrenjas

Një makinë ka dalë jashtë kontrollit dhe si pasojë është përmbysur në afërsi të qytetit të Prrenjasit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:15, dhe fatmirësisht...

Diell, shi apo borë, si do jetë fundjava? Përmbyset gjithçka pasdite

Ditën e Shtunë pritet përmirësim i përkohshëm i kushteve atmosferike. Moti parashikohet të jetë i kthjellët deri në orët e pasdites më pas shtim...

Cikloni, shi dhe dëborë! Çfarë ndodh sot mbi Shqipëri? (Parashikimi i motit)

Ditën e sotme vendi ynë parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme falë ndikimit të qarkullimit ciklonar, periferisë së presionit atmosferik të ulët...

Moti i keq në vend/ Bashkia e Vlorës apel qytetarëve: Shmangni lëvizjet e panevojshme

Moti i keq ka përfshirën vendin tonë, me reshje të dendura dhe përmbytje rrugësh në disa qytete. Bashkia e Vlorës ka bërë thirrje që qytetarët...

Moti i keq ‘mbërthen’ vendin, bllokohet nënkalimi në Fushë Mamurras

I gjithë vendi është përfshirë nga vendi i keq dy ditët e fundit, nga vranësirat dhe deri tek reshjet e dendura të shiut. Situata problematike...

Po vjen stuhia/ Qytetet ku do të ketë rrebesh, furtunë dhe rrufe

Parashikimi nga ekspertët e Instituti i Gjeoshkencave tregon se gjatë ditës së nesërme, datë 17.04.2024 do të ketë reshje shiu të herëpashershme me intensitet...

MOTI SOT/ Nxihet qielli, shi, rrufe dhe breshër

Për ditën e martë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Për shkak të masave ajrore të lagështa me origjinë jugore....

Mos dilni nga shtëpia pa lexuar si do të jetë moti

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat...

Keni plane për fundjavën/ Mos dilni nga shtëpia pa lexuar motin

Ditën e diel moti do të jetë i paqëndrueshëm si rezultat i periferisë së një qendre të ulët presioni me origjinë verilindore. Moti do të...

Pas diellit vjen shiu, qytetet ku do të ketë reshje

Sot pasdite në vendin tonë priten reshje në përgjithësi të dobëta në të gjitha qarqet (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Temperaturat minimale...

Latest news

/5pyetjet.al