-sidi education-spot_img
22.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Moti i keq

‘Tërbohet’ moti, ndalohet lundrimi i trageteve

Nga pasditja e sotme (9 mars) deri ditën e hënë mjeteve të vogla u është ndaluar lundrimi. Kjo vjen si pasojë e motit të keq,...

‘Mbërthim nga fronti…’/ Ku do të ketë stuhi në fundjavë?

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon një mbërthim nga fronti okluz prej orëve të mesnatës duke bërë që pjesa më e madhe e territorit tonë të...

Presim surpriza nga moti/ Si mbyll shkurti dhe si nis muaji mars

Sinoptikanja Lajda Porja nga “MeteoAlb” shprehet se këtë javë moti do të jetë i ngrohtë dhe i qëndrueshëm. Nga dita e enjte do të...

E premtja vjen me reshje të dendura dhe shtrëngata

Për ditën e Premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike si pasojë e depërtimit të masave ajrore të lagështa me...

Keni plane për sot? Mos dilni nga shtëpia pa lexuar motin

Sot vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferike të qëndrueshme për shkak të masave ajrore të thata me origjinë...

Po vjen dëbora! Përmbyset gjithçka, si do të jetë moti? “Luftë’ dhe ‘përplasje…”

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon që këtë javë vendi ynë do të ndikohet nga një “luftë” dhe “përplasje” e qarkullimit anticiklonar me masa ajrore të...

Rikthehet moti i keq/ Breshër dhe erë e fortë, ja në cilat zona ka probleme

Është përkeqësuar moti në disa qytete të vendit, duke sjellë problematika edhe në qarkullimin e automjeteve. Zona e Delvinës është përfshirë nga reshje të dendura...

Po vjen stuhia drejt Shqipërisë, merren masat e para

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se është ndaluar dhënia e leje nisjes për të gjitha mjetet e vogla lundruese, anijeve të peshkimit që...

Po vjen furtuna! Mbyllet lundrimi në Vlorë

Nga pasditja e sotme pritet përkeqësim i motit, si dhe furtunë përgjatë detit Adriatik. Si pasojë Porti i Vlorës ka dalë me një lajmërim zyrtar...

Rrebesh, stuhi dhe përmbytje brenda 1 ore, moti i keq befason Kaliforninë

Moti i keq ka goditur Kaliforninë, me shirat e dendur që kanë prekur San Diegon duke përmbytur shtëpitë dhe rrugët. Shirat e rrëmbyeshëm rrëzuan...

Latest news

/5pyetjet.al