-sidi education-spot_img
9.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

mysliman

Ben Blushi: Si të bëhesh mysliman në Kavajë

Shkova në Kavajë për të takuar Sali Damarjen. E kisha fotografuar para dy muajsh. Saliu mban tre çelësat kryesorë të qytetit. Çelësin e Sahatit. Çelësin...

Shaban Murati: Prishësit e sponsorizuar të harmonisë fetare

Nuk kuptohet çfarë thyerje trunore i nxit disa shqytarë halucinantë të pakicave fetare, të cilët janë politikanë, deputetë apo gazetarë, të kërkojnë dhe të...

Agim Baçi: Shamia dhe imagjinarja naive e superioritetit

Një nga antropologët më të njohur në botë, francezi Claud Levi-Stross, në librin e tij “Tropikë të trishtë”, ka veçuar si një karakteristikë të...

Gjergj Erebara: Një debat disproporcional me “problemin” e shamisë

Në vitin 1996, në shkollën e mesme të gjuhëve të huaja në Tiranë, një drejtor urdhëroi largimin e një vajze nga klasa, për shkak...

Vrau priftin në Egjipt, gjykata i jep dënimin maksimal

Një gjykatë në Egjipt e dënoi të shtunën me vdekje një burrë për vrasjen me thikë të një prifti të krishterë koptik gjatë një...

Turqia jashtë Eurovisionit, çfarë mendon populli?

Turqia ka hequr dorë nga pjesëmarrja në Eurovizion për dy vitet e ardhshme. Arsyeja supozohej të ishte presioni i shteteve arabe, të cilat kundërshtuan pjesëmarrjen...

Biden uron besimtarët mysliman

Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden ka uruar besimtarët mysliman për festën e Fiter Bajramit. Përmes një statusi në Facebook Biden ka uruar në emër të...

Kreu i KMSH-së, uron besimtarët myslimanë: Zoti i gjithësisë na e pastë pranuar agjërimin

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Bujar Spahiu, i është drejtuar besimtarëve myslimanë me një video-mesazh pak orë para mbylljes së muajit të Shenjtë...

Kryetari i KMSH: Kushdo që e fal “Natën e Kadrit” me sinqeritet i fshihen të gjitha mëkatet

Kryetari Komunitetit Mysliman në Shqipëri, Bujar Spahiu ka treguar se nata e Kadrit është nata më e bekuar e viti, e cila gjendet në...

I vjedhin atletet, Golden AG: Me mi pas lyp ti kisha dhon me qef

Reperi i njohur Golden AG, ka publikuar një ditën e sotme një video ku një djalë[ i ri i ka vjedhur atletet e lëna...

Latest news

/5pyetjet.al