-sidi education-spot_img
32.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Ndotja

DW: Të thithësh vdekjen në Shqipëri

Vullnetarë të projektit "Mushkëri të Gjelbra për qytetet tona” në Shqipëri janë që prej vitit 2017 në terren për të monitoruar cilësinë e ajrit...

Ndotja e ajrit shkaktar i vdekjeve të parakohshme në Shqipëri, BIRN publikon të dhënat

Ajri i ndotur akuzohet si shkaktar i mijëra vdekjeve të parakohshme në Shqipëri, por institucionet përgjegjëse dështojnë prej vitesh që të kryejnë monitorime të...

Dokumenti/ Raporti nxjerr një “thes” me mangësi: Kush po e ndot ajrin në Tiranë

Ajri i ndotur vazhdon që të jetë një kërcënim serioz për jetën e qytetarëve. Po cili është burimi kryesor i kësaj ndotje dhe çfarë...

Raporti për ndotjen në Tiranë! Alimehmeti: Ta pastrojmë qytetin nga ndotësi Veliaj

Drejtuesi i listës së kandidatëve për Këshillin Bashkiak të Tiranës nga koalicioni Bashkë Fitojmë, Ilir Alimehmeti ka reaguar pas lajmit se ndotja e ajrit...

Alimehmeti në “5 Pyetjet”: Ndotja në Tiranë alarmante, shkak trafiku e ndërtimet!

Ilir Alimehmeti, duke folur në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo u shpreh se cilësia e ajrit në kryeqytet është tepër e keqe, referuar këtu...

G7-a zotohet për dhënie fund të ndotjes plastike deri më 2040

Ministrat për Ambient dhe Klimë të grupit të shtatë vendeve më të industrializuara (G7) janë zotuar për t’i dhënë fund ndotjes me plastikë në...

Ndotja e ajrit dhe ujit, BE do të ashpërsojë rregullat

Komisioni Evropian miratoi të mërkurën tre propozime që synojnë përmirësimin e cilësisë së ajrit, ujit dhe ujërave të zeza në Bashkimin Evropian (BE). Sipas propozimit,...

Latest news

/5pyetjet.al