-sidi education-spot_img
5.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

New York

Ish-avokati i Trump, dëshmon kundër tij në gjyq

Pesë vite pasi iu kundërvu publikisht ish-Presidentit Donald Trump, ish-avokati i tij Michael Cohen u përball të martën me të në gjyqin për padinë...

“Never forget!”, krimet serbe të luftës në Kosovë shfaqen në mes të New Yorkut

Një video virale po qarkullon në rrjetet sociale ku në mes të New Yorkut shihet që në një kamion janë vendosur ekrane në të...

Osmani nga New Yorku: Ja për çfarë do të flas në Këshillin e Sigurimit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ndodhet në New York, ku sonte do ta përfaqësojë e Kosovën në Këshillin e Sigurimit në Organizatën e Kombeve...

Nju Jork, marshime në mbështetje si të izraelitëve dhe të palestinezëve

Pas sulmit të së shtunës ndaj Izraelit, që po përcillet nga mediat në gjithë botën, njerëz anembanë globit po reagojnë duke mbajtur marshime në...

Shirat e rrëmbyeshëm përmbytën vendin, flet zyrtarja e lartë

Reshjet e rrëmbyeshme të shiut, që shkaktuan përmbytje në qytetin e Nju Jorkut të premten, ishin pasojë e ndryshimeve klimatike dhe ka të ngjarë...

Stuhi e madhe! Vjeshta sjell përmbytje në këtë qytet

Në Nju Jork është shpallur gjendje e jashtëzakonshme të shtunën, pasi stuhitë e fuqishme të shiut kanë sjell vërshime të mëdha. Shumë metro, rrugë dhe...

New York-u nderon Afrim Bunjakun, “shpërthejnë” mediat serbe: Provokim i ri

Homazhe në nder të efektivit, Afrim Bunjaku i cili u vra pas sulmeve në veri janë kryer edhe në New York ku është shfaqur...

Begaj takohet me Mbretin e Jordanisë

Presidenti Bajram Begaj u takua në Nju Jork edhe me Mbretin e Jordanisë, Madhërinë e Tij Abdullah i II. Begaj vlerësoi bashkëpunimin mes dy vendeve...

Autobusi bie në humnerë, një i vdekur dhe disa të plagosur

Një aksident i rëndë është regjistruar në SHBA, ku një autobus i cili po transportonte nxënës të një shkolle të mesme në Long Island...

Për çfarë biseduan? Yuri Kim takohet me Ramën në New York

Ish-ambasadorja amerikane, Yuri Kim është takuar me kryeministrin Edi Rama në New York. Ka qenë Kim që ka ndarë një fotografi me kreun e qeverisë...

Latest news

/5pyetjet.al