-sidi education-spot_img
21.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

niko peleshi

Shqipëria prodhon blindin e parë ushtarak

Shqipëria ka prodhuar makinën e parë ushtarake të blinduar. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi njofton se makina do të prezantohet pas tre javësh në...

Peleshi: Po kërkojmë investitorë të huaj që të prodhojnë armët në Shqipëri

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi zbardhi sot detaje të reja nga plani i qeverisë për të vendosur në punë industrinë e prodhimit të armëve...

Mblidhet sot Kuvendi, Nasip Naço interpelancë me ministrin e Mbrojtjes Niko Peleshi

Ditën e sotme do të mblidhet Kuvendi. Në seancën plenare, në rendin e ditës si pikë e parë është interpelanca me ministrin e Mbrojtjes,...

Peleshi: Duam të zhvillojmë industrinë ushtarake!

Ministrat kanë bërë me dije vendimet e marra në mbledhjen e qeverisë. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, bëri me dije se është miratuar projektligji për...

Ceremoni në Bruksel për 15-vjetorin e Shqipërisë në NATO

Në Bruksel, është zhvilluar një ceremoni në kuadër të 15-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë dhe Kroacisë në NATO. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili...

Anija shqiptare kap gomonen me emigrantë në Egje

Një gomone me 24 emigrantë është kapur nga anija shqiptare ‘Lissus’ në detin Egje. Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi thotë se ekuipazhi shqiptar në...

Salianji: Çfarë më tha Peleshi dje dhe çfarë thotë Rama sot për Sazanin

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka risjellë në vëmendje një deklaratë të ministrit të Mbrojtjes, Niko Peleshi, i cili është shprehur në Komision...

Teodor Vaso mbylli sytë përgjithmonë

Legjenda e futbollit korçar, Teodor Vaso ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare. Lajmin e trishtë e njoftoi ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi përmes një...

Sazani po i jepet Trumpit, por çfarë thoshte dy vite më parë Peleshi?

Dhëndri i Donald Trump po bëhet gati për të marrë në dorë Sazanin. Investime gjigande. Kështu është të paktën në letër. Në Amerikë e...

Mbi 2 orë në SPAK, Peleshi po pyetet për njohjen me Zoton e inceneratorëve?

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi është paraqitur mëngjesin e sotëm në SPAK, pas një fletëthirrjeje nga Prokuroria e Posaçme. Ende nuk ka informacion lidhur me...

Latest news

/5pyetjet.al