-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

njerezit

Bastet, Çoçoli në “5 Pyetjet”: Njerëzit luanin për të provuar fatin, pse jo për t’u pasuruar!

Duke folur në studion e “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, analisti Fatos Çoçoli, deklaroi se, kur është varësia në mes, referuar asaj ndaj lojërave...

Njerëzit vrapojnë të tmerruar, ndërtesat i zënë poshtë, momenti i tërmetit në Marok

Shumë ndërtesa u shembën pas tërmetit të së premtes mbrëma në jugperëndim të qytetit Marrakech në Marok, treguan pamjet e transmetuara nga stacioni shtetëror...

“Si nuk u kujtua njeri?”, Morena Taraku e zhgënjyer nga njerëzit pas grabitjes qindra milionëshe

Një javë më parë, banesa e këngëtares Morena Tarakut në Turqi, ra pre e grabitjes. Këngëtarja publikoi pamjet e shtëpisë si dhe dëmet që...

Njerëzit hidhen në ujë për të ikur nga zjarret, ndërpritet linja e emergjencës

Zjarret e egra që shpërthejnë jashtë kontrollit në Maui janë katastrofike, sa që disa banorë po hidhen në oqean për t'i shpëtuar flakëve. Edhe ekuipazhet...

Sëmundja misterioze që po i lë njerëzit të paralizuar

Një sëmundje misterioze që shkakton paralizë ka infektuar mbi 231 njerëz dhe ka vrarë katër që nga fillimi i vitit në Peru. Sindroma Guillain-Barré...

Endrit Shabani në “5 Pyetjet”: Sfida jonë, t’i çojmë njerëzit e zhgënjyer nga politika drejt kutive të votimit

Endrit Shabani nga “Nisma Thurje” duke folur në “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, u shpreh se, tani që ata janë pjesë e këshillit, sfida...

“Njerëzit vdesin në heshtje”, vendi që po përballet me fluksin më të madh të emigrantëve në Europë!

“Ne as nuk e dimë se sa njerëz vdiqën në kufirin letonez vitin e kaluar, e lëre më emrat e tyre,” tha për Euroneës...

“5 Pyetjet”, analisti Kola: Berishës po i ikin njerëzit! Gazetari Hitaj: Vota fragmentarizohet!

I ftuar në “5 Pyetjet”, analisti Vehap Kola, thotë se pas vendimit të Apelit Sali Berishës po i largohen njerëzit. “Do të regjistrojë atë që...

OBSH rikthen vëmendjen nga rreziku i gripit të shpendëve për njerëzit!

Përhapja e fundit e gripit të shpendëve te gjitarët ka bërë që Organizata Botërore e Shëndetësisë të paralajmërojë se ndërsa rreziku për njerëzit aktualisht...

NASA po përgatit hënën për t’u banuar nga njerëzit

Njerëzit mund të qëndrojnë në Hënë për periudha të gjata gjatë kësaj dekade, ka thënë një zyrtar i NASA-s për BBC. Howard Hu, i...

Latest news

/5pyetjet.al