-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Bastet, Çoçoli në “5 Pyetjet”: Njerëzit luanin për të provuar fatin, pse jo për t’u pasuruar!

Kryesoret

Duke folur në studion e “5 Pyetjet” nga Ilir Babaramo, analisti Fatos Çoçoli, deklaroi se, kur është varësia në mes, referuar asaj ndaj lojërave të fatit, është mjaft e lehtë të manipulohet njeriu dhe dëshira e tij.

Sipas tij, në çdo cep të lagjeve tona, nëpër bilardo apo nëpër bodrume, kishte pika bastesh ku luhej loto e vendoseshin baste, si një dëshirë për të provuar fatin, e pse jo për tu pasuruar.

Çoçoli në “5 Pyetjet”: Kur bastet lejoheshin, të ardhurat e buxhetit të shtetit ishin të larta!

“Kur është varësia në mes, është shumë e lehtë të manipulohet dëshira e njeriut. Në çdo cep të lagjeve tona ishte një cep bastesh, ku luhej. Ishte dëshira për ta provuar këtë fat, për të plotësuar një nevojë të vetën, e pse jo edhe për tu pasuruar.”, tha ndër të tjera në fjalën e tij, analisti Çoçoli.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit