-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

non grata

Eksperti “lë pa gjumë” politikanët: Erdhi lista e re me “non grata”

Profesor i kriminologjisë, Ervin Karamuço ka bërë një postim në profilin e tij në Facebook ku me anë të asaj që përcjellë në shkrim...

Mediat serbe: 14 emrat e zyrtarëve dhe biznesmenëve në listën e zezë të SHBA

Përveç drejtorit të Agjencisë për Siguri dhe Informacion, Aleksandar Vulin i cili u përfshi së fundmi, në listën e zezë të Shteteve të Bashkuara...

Berisha: Provat e Britanisë që më shpalli non grata

Fjala e plotë e Sali Berishës sot në konferencën për mediat  Qëllimi i këtij raporti është të paraqesë me prova, fakte e dokumenta të pakundërshtueshme,...

Berisha: Roli i vajzës sime! Britania më shpalli “non grata” për Piramidat

Sot Sali Berisha, rreth një vit nga futja në listën e zezë të Britanisë së Madhe, zhvilloi një konferencë për shtyp me dosjen e...

Berisha nxjerr dosjen: Tre burimet e shpalljes sime “non grata” nga Britania

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi ditën e sotme në një konferencë të posaçme për çështjen e shpalljes “non grata” nga Britania e madhe. “Pse i paraqes...

Lista e zezë e SHBA-së! Analisti: 19 politikanë do të shpallen “non grata”

Analisti Bedri Elezi nga Kosova deklaroi se 19 personalitete në Ballkanin Perëndimor, kryesisht nga sfera politike, do të shpallen non-grata së shpejti nga DASH....

SHBA fut në listën e zezë shefin e Inteligjencës serbe: Po destabilizon Ballkanin

Departamenti amerikan i Shtetit, Zyra e Thesarit për Kontrollin e Aseteve të Huaja ka sanksionuar Aleksandër Vulinin, që momentalisht mban pozitën e Shefit të...

Kreu i ri i PD, Basha nis fushatën nga Kruja: S’ka vend në organet vendimmarrëse të partisë për non gratat!

Kandidati për të drejtuar Partinë Demokratike Lulzim Basha ka nisur sot fushatën nga Kruja. Në një postim në rrjetet sociale ai shkroi se ka zgjedhur...

SHBA e shpalli “non grata”, kryetari i Strugës: Do të ngrij çdo aktivitet politik

Pak ditë pasi u shpall “Non Grata” nga SHBA, kryetari shqiptar i komunës së Strugës, Ramiz Merko ka "ngrirë" aktivitetin në strukturat partiake deri...

U shpall “non grata” nga SHBA, kërkohet dorëheqja e kryetarit të komunës së Strugës

Komisioni për Parandalimin e Korrupsionit në Maqedoninë e Veriut tha se kishte ngritur një nismë që në vitin 2019 për hetime ndaj kryetarit të...

Latest news

/5pyetjet.al