-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

non grata

Këshilli i Ambasadorëve Amerikanë: Pse është e padrejtë ‘non grata’ kundër Berishës

Këshilli i Ambasadorëve Amerikan ka botuar këto ditë një raport pas vizitës fakt-mbledhëse në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut. Në një intervistë për...

Eksperti te ‘5Pyetjet.al’: SHBA do shpallë non grata ministrin dhe ‘trurin’ e Vetëvendosjes

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli në një lidhje me “Skype” për '5Pyetjet.al' nga Prishtina deklaroi se SHBA po përgatit...

Lista e zezë e SHBA-së, eksperti: Mesazh për politikanët e zgjuar

‘Lista e Zezë e Shteteve të Bashkuara është një mesazh të cilin duhet ta kuptojnë të gjithë politikanët e zgjuar’. Eksperti amerikan i politikës...

SHBA-ja paralajmëron zgjerimin e listës së zezë në Maqedoninë e Veriut

Ambasadorja amerikane në Shkup, Angela Ageler, ka paralajmëruar të mërkurën zgjerimin e listës së zezë me persona të tjetër të dyshuar për korrupsion në...

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, i cili deklaroi se nuk...

SHBA shpall si person “non grata” ish-zëvendës kryeministrin maqedonas

Shtetet e Bashkuara kanë përcaktuar Koço Angjushevin, ish -zëvendës kryeministër i Maqedonisë së Veriut dhe familjen e tij, si persona të padëshirueshëm për të...

Vulin jep dorëheqjen nga posti i drejtorit të inteligjencës së Serbisë

Shefi i Agjencisë për Siguri dhe Informacion të Serbisë, Aleksandar Vulin, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Këtë e ka konfirmuar vetë Vullini nëpërmjet...

SHBA fut në listën e zezë ish-zyrtarin e lartë në Kosovë

Departamenti amerikan i Shtetit ka futur në listën e sanksioneve Nexhat Krasniqin, ish-drejtorin e Departamentit të Prokurimit në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë duke...

Hetimet kundër Berishës! Deputeti gjerman në Tiranë: Jam me SPAK-un, mos e sulmoni!

Gunther Krichbaum, zëdhënës i Çështjeve Europiane të Grupit Parlamentar CDU/CSU në Bundestag dhe anëtar i Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane ndodhet në Tiranë,...

Çollaku: Deputetë dhe ministra janë shpallur tani “non grata”! Pse hesht Rama?

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku shprehet se një aleat i rëndësishëm strategjik ka shpallur Non grata mbi një dyzinë deputetësh dhe anëtarë të...

Latest news

/5pyetjet.al