-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

opozita

Tabaku: Në 18 Qershor beteja për taksën e profesioneve të lira

Deputetja e PD, Jorida Tabaku shprehet se beteja kundër taksimit të Profesioneve të Lira është beteja që bëhet për shqiptarët dhe kundër një sistemi...

Berisha: Shikoni si e bëri Rama Klevis Balliun

Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar se Policia e Shtetit ka hedhur gaz toksik kundër deputetëve dhe protestuesve. Berisha ka publikuar disa foto të Klevis...

Protesta e 11-të/ Digjen gomat, gurë drejt policisë, Këlliçi: Veliaj na gjobiti

Opozita protestoi për herë të 11-të ditën e sotme përpara bashkisë duke kërkuar dorëheqjen e Erion Veliajt. Nuk munguan djegiet e gomave dhe incidentet. “Këtë...

Argita Malltezi në protestë! Kërkohet largimi i Veliajt me djegie gomash

Grupi i Rithemelimit po zhvillon protestën e radhë përpara bashkisë së Tiranës. Skenari është i njëjtë, fjalime dhe djegie gomash. Në protestë ndodhet edhe vajza...

Opozita zhvillon sot protestën para bashkisë, policia merr masa

Ditën e sotme opozita do të zhvillojë protestën e radhës para bashkisë së Tiranës. Protesta do të nisë në orën 10:00. Ndërkohë policia ka marrë masa...

Eno Bozdo: Shqipëria vendi me pensionin më të ulët në Europë

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Eno Bozdo me anë të një deklarate për mediat nga selia blu, ka deklaruar se Shqipëria është vendi me...

Tabaku: Qeveria ka dështuar me korrupsionin, por beteja e opozitës duhet bërë në institucione

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku akuzoi shumicën socialiste në pushtet se ka dështuar me luftën kundër korrupsionit dhe se ka nxitur prej vitesh...

Të hënën protestë, Malltezi: Nuk ka shanse t’i digjet mandati Berishës

Pas më shumë se dy orësh tensione, përplasje dhe fjalime, protesta e opozitës para parlamentit, e thirrur pas dokumentarit të RAI3, u mbyll. E...

Dashnor Sula: Ti gëzoni tenderat dhe paratë

Deputeti Dashnor Sula në fjalën e tij i është drejtuar mazhorancës duke i thënë se mund të gëzojë gjithçka por opozita kërkon të drejtën...

“1, 2, 3 shtyni”! Vapë, zjarr dhe përplasje të forta jashtë Parlamentit

Në Kuvend mbahet mes debatesh seanca plenare, që është ndërprerë tre herë, kurse jashtë përfaqësues të opozitës po zhvillojnë protestë që prej orës 10:00. Protesta...

Latest news

/5pyetjet.al