-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

OSBE-ODIHR

Gjiknuri takon OSBE-në: Folëm për Reformën Zgjedhore

Pas letrës zyrtare që iu dërgua drejtorit të OSBE-ODIHR, Matteo Mecacci, Damian Gjiknuri njofton se ka takuar ditën e sotme përfaqësuesit zyrtarë të OSBE-së...

Zgjedhjet në Serbi/ PPP kundërshton debatin: Nevojitet raporti i OSBE/ODIHR

Partia Popullore Evropiane (PPE) ka kundërshtuar kërkesat që në Parlamentin Evropian, si temë urgjente, të debatohet për zgjedhjet që Serbia mbajti në dhjetorin e...

Zgjedhjet e 14 majit, reagon Ambasada britanike në Tiranë: Urime fituesve, mbështesim raportin e OSBE/ODIHR

Ambasada britanike në vendin tonë ka publikuar një status në rrjetet sociale në lidhje me zgjedhjet e 14 majit. Ndër të tjera në këtë...

Lokalet e 14 majit, Vëzhgimet e OSBE/ODIHR: Fushatë modeste dhe me ton të moderuar

Misioni i Vëzhgimit të Zgjedhjeve të OSBE/ODIHR ka publikuar një raport në lidhje me ecurinë e 2 javëve të para të fushatës së zgjedhjeve...

Nis trajnimi i policëve para zgjedhjeve

Procesi zgjedhor që do të zhvillohet këtë vit më 14 maj ka mobilizuar policinë pasi ditën e sotme ka nisur cikli i trajnimeve për...

Latest news

/5pyetjet.al