-sidi education-spot_img
7.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

paga

Elitarët e policisë së Kosovës në protestë: Mos luani me dinjitetin tonë, rrisni pagat

Njësia elitare e policisë së Kosovës, e njohur si FIT sot ka protestuar në Prishtinë, në lidhje me pakënaqësinë e tyre ndaj qeverisë për...

2021-2022, në Shqipëri inflacioni u krijua nga fitimet, në Rajon nga pagat

Banka Botërore analizon se forcimi i kursit të këmbimit në Shqipëri ka ndihmuar në uljen e inflacionit, por të dhëna me të plota tregojnë...

Gjykata anulon vendimin e qeverisë për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve në Kosovë

Departamenti Administrativ i Gjykatës Themelore në Prishtinë, ka aprovuar në tërësi kërkesëpadinë e paditëses- Shoqata e Prokurorëve të Kosovës, ndërsa ka anuluar si të...

Protestuan kundër kompanisë turke, Prokuroria nis hetimet

Pas protestave të zhvilluara ditën e djeshme nga punëtoret e kompanisë turke “Ozgun Kan Albania” për pagat e dy muajve Prokuroria e Fierit ka nisur...

Shqiptarët pagat më të ulëta, por punojnë me orët më të zgjatura në Europë

Një i punësuar me pagë ë Shqipëri mesatarisht punoi 43.7 orë në javë në vitin 2022, nga 43.3 orë vitin e mëparshëm, sipas të...

Rritja e pagave kthen mobilierët e larguar në emigracion, shtrenjtojnë çmimet e mobilieve

Problematika e mprehtë e fuqisë punëtore tashmë është e pranishme në të gjitha sektorët e ekonomisë. Edhe pse shumë kompani prodhuese dhe të shërbimit kanë...

Thellohet pabarazia, rritet numri i personave me pagë minimale e maksimale

Vendimet e qeverisë për rritjen e pagës minimale dhe dyfishimin për nivelet e larta drejtuese ndikuan përkatësisht në zgjerimin e kategorisë së punonjësve me...

Kurti: Ndihmë për gratë dhe njerëzit me aftësi ndryshe me politikat ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtar. Në njoftimin e bërë publik nga faqja zyrtare e kryeministrisë...

Shqipëria mbetet me pagën minimale më të ulët në Europë, fuqia blerëse më e vogël se rajoni

Pavarësisht vendimeve të qeverisë shqiptare për rritjen e pagës minimale, që aktualisht ka arritur në 40 mijë lekë në muaj, vendi ka vijuar të...

Veteranët e UÇK drejtuar Kurtit: Ke qëllim të mashtrosh publikun

Ushtruesi i detyrës si kryetar i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka reaguar ndaj deklaratës së kryeministrit, Albin Kurti lidhur me çështjen e veteranëve. “Meqenëse dosjet janë...

Latest news

/5pyetjet.al