-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

pajisje

Serbia: Pajisjet ushtarake kineze na kanë forcuar

Zëvendëskryeministri i Serbisë tha se pajisjet ushtarake kineze kanë forcuar ndjeshëm forcat e armatosura serbe, posaçërisht në sistemin e mbrojtjes ajrore dhe me dronë. “Për...

Zgjedhjet në Kukës, testohen pajisjet për identifikimin elektronik

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka testuar sot pajisjet për identifikimin elektronik të votuesve që do të bëhet në zgjedhjet për bashkinë e Kukësit më...

Vdekja e 17-vjeçarit në Sarandë, ISHMT: Pajisja nuk ishte ashensor

Pas aksidentit të ndodhur mbrëmjen e djeshme në një club në Sarandë, ku një i ri 17-vjeçar humbi jetën,  ka reaguar Inspektorati Shtetëror i...

Muzikë e lartë jashtë orarit të lejuar, pushuesit denoncojnë lokalin në Dhërmi

https://youtu.be/bkLjKZwNcsc Policia ka vijuar punën për goditjen e rasteve të cilat prishin qetësinë publike në Dhërmi. Nga ky operacion i zhvilluar u procedua penalisht menaxheri i...

Tentuan të vjedhin pajisjet elektronike të shkollës, arrestohen tre të rinj në Kukës

Policia e Kukësit ka arrestuar tre të rinj të cilët tentuan të vidhnin disa pajisjeve elektronike. Në pranga kanë ranë shtetasit A. I., 20...

DASH ngre alarmin: Metoda djallëzore e Wagner për transportin e pajisjeve luftarake!

Departamenti Amerikan i Shtetit tha më 22 maj se grupi mercenar rus, Wagner, po përpiqet të fshehë aktivitetet e tij në lidhje me blerjet...

Në Kavajë ende s’ka nisur votimi, problem me pajisjet e verifikimit elektronik!

Në Kavajë ende nuk ka nisur procesi i votimit. Shkak është bërë mosfunksionimi i aparateve të verifikimit elektronik të kartave të identitetit. KQZ nuk...

Te “Petro Nini” nuk punon pajisja e identifikimit, KQZ: Procesi nis pas 3 orësh!

Ndonëse votimi duhet të kishte nisur në orën 07:00, sipas Kodit Zgjedhor, probleme në Qendrën e Votimit, e vendosur në shkollën “Petro Nini Luarasi”...

Gjermania furnizon policinë me makina, autoambulancë e telefona: Kapni kriminelët

Policia Federale Gjermane i dhuron policisë shqiptare pesë automjete dhe një sërë pajisjesh të tjera logjistike, të cilat i shtohen flotës operacionale. Donacioni me...

UNICEF i dhuron Kosovës pajisje për ruajtjen e vaksinave

Agjencia amerikane për Zhvillim Ndërkombëtar – USAID dhe Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Fëmijë - UNICEF, i dhuruan Kosovës të premten disa pajisje...

Latest news

/5pyetjet.al