-sidi education-spot_img
18.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

pakti

Në 1 Gusht vijnë emigrantët në Shëngjin, Rama: Edhe po i lanë këtu nuk bëjmë naze

Kryeministrja Italiane, Meloni ishte sot në kampin e Shëngjinit. Deklaroi se në 1 Gusht qendra do të jetë gati për të pritur emigrantët. “Në...

Raporti: Liria e fjalës, dhuna ndaj grave dhe kampi për refugjatët shqetësues në Shqipëri

Amnesty International theksoi si shqetësime në lidhje me gjendjen e të drejtave të njeriut në Shqipëri sulmet fizike dhe verbale kundër gazetarëve, vrasjen e grave...

Reportazhi për emigrantët, La Repubblica: Rama telefonoi i tërbuar drejtorin e RAI 3

Reportazhi investigues i ‘RAI 3’ për emigrantët afrikanë dhe për marrëveshjen Rama-Meloni ka tërhequr jo pakë vëmendje, duke nxjerrë në dritë të fshehtat që...

La Repubblica: Njeriu kyç i paktit Rama-Meloni, një ish-avokat i trafikantëve të drogës

Gazeta e njohur italiane, La Repubblica, në një artikull të sajë ka zbardhur disa prapaskena për marrëveshjen Rama-Meloni në lidhje me emigrantët afrikanë. Sipas artikullit...

Sot në Kuvend votohet pakti PS-Rithemelimi për dy Komisionet Hetimore

Kuvendi zhvillon sot seancën plenare ku në rend të ditës është ngritja e dy komisioneve hetimore, të kërkuara nga ana e opozitës Kuvendi do të diskutojë...

Salianji kundër paktit me Ramën: Çfarë fituam? Asgjë, po humbasim besimin

Ka debat dhe krisje brenda grupit të “Rithemelimit” të drejtuar nga Sali Berisha. Ka disa deputetë që janë të pakënaqur me paktin që po...

Kurti në Bruksel: Marrëveshja me Serbinë të miratohet shpejt dhe saktë

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se marrëveshja me Serbinë duhet të zbatohet saktë dhe sa më shpejt. Ndërkohë që ka shtuar se me urgjencë...

Latest news

/5pyetjet.al