-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

pasuria

Luks dhe pishina, pasuria e ish-kryeprokurorit special

Një kompleks luksoz i rrethuar, brenda të cilit ndodhen të paktën tre shtëpi dhe një pishinë, mendohet se është pasuri e vënë nga ish-kryeprokurori...

Shkodër/ Kontrabandë dhe pjesë e grupit kriminal, sekuestrohet pasuria e biznesmenit

Prokuroria e Shkodër ka sekuestruar pasuritë e biznesmenit Ago Gjolaj, i akuzuar për ‘Pastrim të Produkteve të veprës penale’. Ago Gjolaj dyshohet se merret me...

‘Eni milioneri’ dhe fjalët e vajzës! Pasuria çoi fëmijët drejt vrasjes së babait?

Është ngritur një pistë e re dyshimi në lidhje me motivet e vrasjes së Pëllumb Metës nga 3 fëmijët  etij. Një shkrim sa i...

Italia i bën gjëmën biznesmenit durrsak, i sekuestrohet pasuria me vlerë 4.5 milionë euro

Biznesmenit shqiptar Gëzim Sallaku i janë sekuestruar disa pasuri nga autoritetet italiane. Siç raportojnë mediat italiane, nga hetimet e Guardia Di Finanzia rezultonte se biznesmeni...

Vilë dhe hotel, SPAK i merr pasurinë Cafit të Shkodrës

Me kërkesë të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar është konfiskuar pasuria e Gëzim Cafit që është dënuar për vrasje. Me kërkesë...

Cila është pasuria e kryeministrit Talat Xhaferi (DOKUMENT)

Kryeministri Talat Xhaferi prej sot ka nisur mandatin e udhëheqjes së qeverisjes 100 ditëshe kalimtare që do të merret me organizimin e zgjedhjeve të...

“Futja, oferta nuk ka rëndësi”! Dalin në “shesh” përgjimet e Ilir Beqajt: Ky mor burrë…

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj është përgjuar nga SPAK gjatë hetimit për llogari të të cilit u kontrollua edhe banesa e tij. Në një...

Përgjimet/ “Shpejt se po ikën Iliri…”! Manovra me 35 mijë Euro e njeriut të Beqajt

Dosja kundër Ilir Beqajt është voluminoze me prova kundër tij dhe bashkëpunëtorëve përmes të cilëve dyshohet se ka fshehur pasurinë. SPAK me anë të...

Restoranti dhe makina/ SPAK: Ky është njeriu i besuar ku Beqja fshehu pasurinë

Prokuroria e Posaçme ka mbledhur disa prova gjatë hetimit pasuror për ish-ministrin Ilir Beqja. Në dosje rezulton se njeriu i besuar i socialistit është...

Si është Schumacher? Nga pasuria tek familja, 10 vite nga aksidenti tragjik

Dhjetë vjet më parë data 29 dhjetor 2013, ndryshoi përgjithmonë jetën e Mikael shumakerit dhe të familjes së tij. “Corriere della Sera” ka bërë...

Latest news

/5pyetjet.al