-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#pema

Flakët rrezikojnë të djegin pemën e Naimit

Dy zjarrfikëse të bashkisë së Finiqit kanë shkuar në ndihmë të atyre të Sarandës për të shuar flakët që ka përfshirë “Bar Lulishte Butrintin”...

Era e fortë rrëzon pemët në Këlcyrë, bllokohet qarkullimi

Era e fortë dhe moti i keq ka sjellë disa dëmtime në disa akse rrugore. Në vendin e quajtur Uji i Zi, rrëzimi i disa...

Si festohet Krishtlindja në vende të ndryshme në botë?

Krishtlindja është një nga festat më të njohura dhe madhështore që festohet në të gjithë botën. Zakonisht, mënyra se si njerëzit festojnë Krishtlindjet është duke...

Si ta “festoni” Krishtlindjen nëse jeni vetëm?

Periudha e Krishtlindjeve është një prej kohëve më të bukura për t’u kaluar me familjen dhe pothuaj kështu është në të gjithë botën. Pushimet...

Historia e pemës së Krishtlindjes

Cila është historia e pemës së Krishtlindjes? Si lindi tradita e zbukurimit të saj? Duket se pema e parë e Krishtlindjes është përdorur në Letoni...

Autobusi del nga rruga dhe përplaset me pemën, 14 të vdekur

Katërmbëdhjetë persona kanë vdekur në Tajlandë pasi një autobus dykatësh doli nga rruga dhe u përplas me një pemë. Si pasojë, tridhjetë e dy të...

Pema e ullirit e zuri poshtë, humb jetën shqiptari në Greqi

E zuri pema e ullirit poshtë/ Humb jetën 45-vjeçari shqiptar në Greqi Një 45-vjeçar shqiptar ka humbur jetën mesditën e sotme pasi dyshohet se i...

E zuri pema poshtë, vdes tragjikisht 42-vjeçari në Berat

42 vjeçari S.M., ka humbur jetë pasi dyshohet se aksidentalisht një trung peme e ka zënë poshtë. I ndjeri kishte shkuar në malin e këtij...

Autobusi në ajër! Pema që shpëtoi njerëzit nga vdekja në Tiranë (FOTO)

Nëntë persona u plagosën dje në Tiranë, mes tyre shoferi i autobusit që i mori përpara makinat tek “Ura e Tajvanit”. Fatmirësisht asnjë qytetar që...

Nga pema deri tek tryeza, gjithçka që duhet të dimë për Krishtlindjet

Prej mijëra vjetësh festohet dhe përkujtohet në çdo vend të botës çdo 25 dhjetor festa e Krishtlindjeve. Kjo festë e cila përkon me datën 25...

Latest news

/5pyetjet.al