-sidi education-spot_img
6.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#piktor

Piktori shqiptar ‘çmendet’ papritur dhe sulmon me thikë shefin dhe kolegun në Gjermani, përfundon në Psikiatri

Një piktor ka sulmuar me thikë kuzhine shefin e tij dhe një punonjës mëngjesin e së shtunës, Bëhet fjalë për një 33-vjeçar shqiptar, që...

Lamtumirë artist! Djali i piktorit: Amaneti dhe dy fjalët e fundit të babait

Piktori i popullit Sali Shijaku është përcjellë sot për në banesën e fundit. Homazhet u mbajtën te Teatri i Operas dhe Baletit. Shumë miq...

Ndërron jetë piktori Sali Shijaku

Piktori i njohur shqiptar, Sali Shijaku ka ndërruar jetë ditën e sotme. Ai prej kohësh ka qenë i shtruar në spital, për shkak të gjendjes...

Ndërron jetë “Mikelanxheloja i Shkodrës”, gjurma që la në art do e kujtojë përjetë

"Mikelanxheloja i Shkodrës", Pjerin Sheldiaj ka ndërruar ditë ditën e sotme. Ai la pas një pasuri tejet të madhe për artin shqiptar dhe jo...

Latest news

/5pyetjet.al