-sidi education-spot_img
14.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

Ndërron jetë piktori Sali Shijaku

Kryesoret

Piktori i njohur shqiptar, Sali Shijaku ka ndërruar jetë ditën e sotme.

Ai prej kohësh ka qenë i shtruar në spital, për shkak të gjendjes së tij të rënduar shëndetësore.

Piktori Sali Shijaku bën pjesë në artistët që veprën e tyre ia kushtuan artit të së ardhmes, ndërsa jetën e ka bërë të heshtur brenda në vilën e tij.

Një ndër pikturat më të njohura të piktorit Sali Shijaku, është edhe ai për heroin Vojo Kushi, i cili duket se e ka shënjuar përgjithmonë jetën e tij, duke e frymëzuar dhe në  krijimtarinë e cila është nderuar me shumë çmime.

/5pyetjet.al

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Më tepër

- Advertisement -spot_img

Lajmet e fundit