-sidi education-spot_img
23.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

Putin

Putin dhe Xi takohen në Kazakistan

Presidenti rus Vladimir Putin dhe Presidenti kinez Xi Jinping u takuan sot në kuadër të një forumi për sigurinë dhe mbrojtjen në Euroazi, që...

Putin lëshon propozimin e paqes për Ukrainën: Armëpushim dhe negociata. Reagon Kievi

Rusia është gati për një armëpushim dhe fillimin e negociatave, nëse trupat ukrainase tërhiqen plotësisht nga rajonet Donetsk, Lugansk, Zaporizhzhia dhe Kherson dhe Kievi...

Biden paralajmëron: Putin nuk do të ndalet në Ukrainë

Presidenti amerikan Joe Biden, e ka përsëritur të shtunën mbështetjen e fuqishme për Kievin teksa e lufton pushtimin rus. Biden ka paralajmëruar që Kremlini nuk...

Putin: Rusia mund të përdorë armët bërthamore nëse kërcënohet

Ditën e djeshme Presidenti rus Vladimir Putin tha se Rusia mund të përdorë armët bërthamore nëse kërcënohet sovraniteti i saj. Putin paralajmëroi se Rusia mund...

Putin mbërrin në Kinë, DW: Kërkon mbështetje për përpjekjet e luftës në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin mbërriti në Pekin të enjten për udhëtimin e tij të parë jashtë vendit që nga rizgjedhja. Udhëtimi dy-ditor është i dyti i udhëheqësit...

Ndryshimet në qeveri, VOA: A po përgatitet Putini për një luftë të gjatë?

Presidenti Vladimir Putin bëri ndryshime në kabinetin qeveritar të dielën duke emëruar Andrei Belousov, një ekonomist që ka mbajtur për herë të parë rolin...

Kremlini: Rusia është e gatshme të përballet me Perëndimin në fushë-betejë

Deklarata të forta janë dhënë nga ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, i cili deklaroi këtë të hënë se Rusia është e përgatitur nëse...

Shefi polak i spiunazhit: Putin mund të aneksojë pjesë të Suedisë dhe Estonisë

Shefi polak i spiunazhit, Jarosław Stróżyk, ka ngritur alarmin duke thënë se Putin mund të jetë duke përgatitur një operacion në shkallë të vogël...

Putini fillon mandatin e pestë si president

Vladimir Putini filloi mandatin e tij të pestë të martën si udhëheqës i Rusisë me një ceremoni pompoze në Kremlin. Ai fillon një mandat...

VOA: Trump, Orban synojnë të drejtojnë lëvizjen konservatore ndërkombëtare

Ish-presidenti Donald Trump thotë se është i gatshëm të ripërtërijë aleancën me kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban, nëse fiton zgjedhjet në nëntor. Kandidati i...

Latest news

/5pyetjet.al