-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

REKURS

Ndihmoi “baronin” e drogës, ish-shefi i policisë rekurs në Gjykatën e Lartë

Ish-shefi i komisariatit të Kurbinit Dritan Metaj ka bërë rekurs në Gjykatën e Lartë, për vendimin e dhënë nga Apeli i GJKKO. Metaj kërkon zbutjen...

I shërbente Erjon Alibejt, u dënua me burg, ish-komisari rekurs vendimit në Gjykatën e Lartë 

Ish-shefi i hetimit të krimeve në Elbasan Leonard Palushi depoziton rekurs në Gjykatën e Lartë ku kërkon të shpallet i pafajshëm duke kundërshtuar vendimin...

Kërkoi ndryshimin e dënimit, Gjykata refuzon rekursin e Leart Haxhiut

Gjykata e Lartë në Dhomë Këshillimi vendosi të mos pranojë rekursin e Laert Haxhiut. Ai kërkoi ndryshimin e vendimit të Gjykatës së Apelit që e...

Gjykata e Lartë refuzon rekursin nga arratia të Suel Çelës

Nuk ka ndryshim. Gjykata e Lartë ka refuzuar rekursin nga arratia të Suel Çelës, që kërkonte zbutjen e masës së sigurisë arrest me burg...

7 muaj i zhdukur! Gjykata merr vendimin për Ervis Martinajn

Sot Gjykata e Lartë ka rrëzuar rekursin nga avokati i Ervis Martinajt në lidhje me ngjarjen e ish-“Bllokut”, ku mbeti i vrarë miku i...

“Hakmarrja për Drejtësi” e pafajshme! Leart Shyti flet për “5pyetjet.al”: Berisha i mori mesazhet

Nga Dylber Balla 27 vite gjyqeve. Fatin e historisë së të ashtuquajturës organizata “Hakmarrja për Drejtësi” që iu faturuan shumë krime të rënda e vulosi...

Bilani i Gjykatës së Lartë, Sadushi: Probleme me rekurset dhe çështjet e prapambetura

Zëvendës kryetari i Gjykatës së Lartë Sokol Sadushi ka treguar këtë të premte se 202 ishte një vit i suksesshëm për gjyqësorin dhe se...

U refuzohet rekursi, 8 “miqtë” e Dumanit lihen në burg

Tetë të arrestuarit nga dëshmitë e të penduarit Plumbi i Artë janë lënë në burg. Gjykata e Lartë u ka refuzuar rekursin. Ata që do të...

Bëri rekurs, çështja e Luan Dacit kthehet në Gjykatën e Lartë

Gjykata kushtetuese vendos të rigjykohet rekursi i Luan Dacit në Gjykatën e Lartë. Ish-gjyqtari Luan Daci, u dënua nga GJKKO me 6 muaj burg për...

Gjyqtarët heqin dorë/ Shtyhet shqyrtimi i rekursit të Aldo Bares në Gjykatën e Lartë

Gjykata e Lartë ka shtyrë shqyrtimin e kërkesës së të dënuarit me burgim të përjetshëm Aldo Bares, ish kreu i bandës famëkeqe të Lushnjës,...

Latest news

/5pyetjet.al