-sidi education-spot_img
34.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

renditje

20 mesfushorët më të mirë të EURO 2024, në vend të katërt renditet Xhaka

Kampionati Europian përfundoi ditën e djeshme dhe pas mbarimit është publikuar një listë ku përfshihen 20 mesfushorët më të mirë të EURO 2024. Në këtë...

Rudina Dembacaj ‘shpërthen’ ndaj produksionit, votova çdo ditë Julin

Aktorja Rudina Dembacaj ka reaguar në rrjetet sociale me anë të një video në instastory për renditjen që u bë në natën finale të...

Interi vazhdon “marshimin”, i vetëm në krye të Serie A

Interi nuk bën gabime në "marshimin titull" këtë sezon në Serie A. Zikaltërit iu përgjigjën fitores së Juventusit duke mposhtur Lecce-n 2-0 në shtëpi dhe...

Ndahet në paqe me Real Betis, Real Madrid merr momentalisht kreun e La Liga

Real Betis-Real Madrid ndajnë pikët në javën e 16-të La Liga me sfidën që u mbyll me barazimin 1-1. Sfida e luajtur në “Estadio Benito...

“Nota për lojtarët”, ja si vlerësohen kuqezinjtë për ndeshjen kundër Ishujve Faroe

Ndeshja e fundit për kombëtaren në këto kualifikuese për "Euro 2024", ajo kundër Ishujve Faroe u mbyll me barazimin 0-0. Pritshmëritë për një fitore të...

Kualifikimi historik në “Euro 2024”, Shqipëria në vazon e dytë? 

Barazimi ndaj Ishujve Faroe i ka mjaftuar Shqipërisë të sigurojë vendin e parë në grupin e saj kualifikues në EURO 2024,, por mbi të...

Shqipëria e fundit në Europë për kërkim shkencor

Në një kohë kur shkencat dhe inovacioni po zhvillohen me një ritëm të shpejtë, duket se Shqipëria po renditet e fundit në rajon për...

LISTA/ Renditja me pikë për “Topin e Artë”, Messi i “la targën” Halandit, 5 emra me 0 vota

Është publikuar lista e votave që përcaktuan fituesin e “Topit të Artë” për vitin 2023. Lionel Messi ishte ai që ngriti lart trofeun për herën...

Paraqitja dhe fitoret e fundit u shpërblyen, Shqipëria ndryshon 3 vende në renditjen e FIFA-s

Shqipëria pas sukseseve të njëpasnjëshme nga performanca e mahnitshme në ndeshjet e fundit ka arritur të ngrihet sërish në renditjen e FIFA duke u...

Nuk ndalet suksesi i muzikës së Dua Lipës, ja arritja e radhës

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa vijon të dominojë në top-listat botërore me këngët e saj e konkretisht këtë herë me këngën "Dance...

Latest news

/5pyetjet.al