-sidi education-spot_img
12.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

#rrumi

Refuzohet liria! Gjykata lë në burg nipin e deputetit

Gjykata e Posaçme e Apelit ka vendosur që të lërë në fuqi masën e arrestit me burg për nipin e deputetit të Krujës, Ramazan...

Kush ta vuri bombën me telekomandë? Flet miku i “Rrumit të Shijakut”

Tetë persona janë shoqëruar në Durrës për atentatin me tritol që u regjistrua mesditën e djeshme. Në shënjestër ishte Aldi Mustafa, miku i Aleksandër Lahos,...

Miku i “Rrumit”! Kush ishte personi brenda makinës që u hodh në erë në Durrës?

Nuk kanë të ndaluar ngjarjet kriminale. Një makinë shpërtheu sot në Durrës teksa ishte në lëvizje. Dyshohet se kemi të bëjmë me atentat me eksploziv...

Vëllai ishte syri i kamerave! Kush është “Rrumi” që “komandon” Shijakun?

Paraditen e sotme në Durrës, Krujë edhe Shijak janë çmontuar kamerat e grupeve kriminale të vendosura në ambiente publike për të kontrolluar territorin dhe...

I penduari trondit botën e krimit, kush donte ta vriste prokurorin dhe “Rrumin”?

Policia arrestoi dje pesë persona dhe shpalli në kërkim katër të tjerë nën akuzat se kanë kryer atentat me armë zjarri tre vite më...

Kush janë tre bosët që policia dështoi t’i kapte në 2022-shin?

Në vitin që lamë pas kryefjalë e kronikës së zezë në Shqipëri kanë qenë tre emra të bujshëm të cilët vijojnë që të jenë...

Aksioni “top sekret” me urdhër nga lart! RENEA u kthye “duarbosh” në Tiranë

Dy net më parë RENEA, FNSH dhe policitë vendore zhvilluan një operacion blic thuajse në të gjithë vendin për të kapur personazhet e njohur...

Asnjë gjurmë nga “Rrumi”, por gjykata vendos për “fatin” e avokatit

Irgen Kyrçyku, avokati i që doli nga përgjimet e Aleksandër Lahos, Rrumi, për tjetërsimin e pronave në Gjirin e Lalzit është lënë në masën...

Babëzia te Gjiri i Lalzit, avokati: “Rrumi” më kërcënoi! Heshta dhe i ktheva lekët

Prokuroria e Posaçme lëshoi dy urdhër arreste për tjetërsimin e 403 mijë m2 tokë në Gjirin e Lalzit. Sipas SPAK gjatë hetimeve të këtij...

Konfiskohet prona në Gjirin e Lalzit, SPAK fut në “rrjetë” avokatin, arratiset “Rrumi”

Prokuroria e Posaçme e njohur si SPAK ka çuar në arrest shtëpie ish-përfaqësuesin e Avokatit të Shtetit, Irgen Kërçuku dhe ka shpallur në kërkim...

Latest news

/5pyetjet.al