-sidi education-spot_img
0.5 C
Tirana
-sidi education-spot_img

TAG

rubla

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Putin: Të merren masa për të mbështetur rublën

Presidenti rus, Vladimir Putin ka bërë thirrje të hënën për masa të menjëhershme për ta mbështetur rublën, valutën e dobësuar ruse, teksa vendi po...

“Po u ndërtua porti, s’e marrim dot më Durrësin”, Rama: Aleanca e Rublave ka frikën e saj

Kryeminsitri Edi Rama ka reaguar së sërish për portin e Durrësit. Ai ka perifrazuar në deklaratë të që sipas tij qarkullon brenda PD-së, se...

PD u financua nga Rusia, Rama jep detajet e reja: Ja kur i morën rublat

Financimi i PD-së nga Rusia është kthyer në një shqetësim kryesor për vendin. Kryeministri Edi Rama ka zbardhur detaje të reja në lidhje me...

Paralajmëron Rama: Partia e Lekut ka marrë rubla nga Rusia

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me banorët në Kamëz ka folur dhe për financimet ruse nga të cilat është prekur PD-ja. Po ai është...

Me 20 milionë rubla, Rusia gjobit Radio Europa e Lirë

Një gjykatë në Moskë ka gjobitur rrjetin mediatik Radio Evropa e Lirë, i mbështetur nga SHBA, me 20 milionë rubla (325,214 dollarë) për atë...

Paketa zyrtare e sanksioneve për Rusinë, po me naftën çfarë u bë?

Bashkimi Evropian, të premten, më 3 qershor, miratoi edhe zyrtarisht embargon ndaj naftës ruse, si dhe sanksionet tjera kundër bankave dhe transmetuesve të mëdhenj,...

Gazi në rubla? BE paralajmëron: Mos shkelni sanksionet

Komisioni Evropian tha më 17 maj se hapja e llogarive në rubla në një bankë ruse, me qëllim që të bëhen pagesat për gaz,...

BE-ja paralajmëron kundër hapjes së llogarive në rubla për pagesat e gazit

Komisioni Evropian tha më 17 maj se hapja e llogarive në rubla në një bankë ruse, me qëllim që të bëhen pagesat për gaz,...

Nga sot qyteti i pushtuar ukrainas do të përdorë rublën ruse

Qyteti në Ukrainën jugore është nën kontrollin rus dhe Ministria e Mbrojtjes thotë se Moska ka kërkuar të legjitimojë kontrollin e saj duke instaluar...

Latest news

/5pyetjet.al